Faturalı hat üzerine kredi başvurusu nasıl yapılır? Faturalı hatta kredi çekme yöntemi

Faturalı hat üzerine kredi başvurusu nasıl yapılır? Faturalı hatta kredi çekme yöntemi

Özellikle korona virüs salgını sonrası vatandaşlar ekonomik olarak zor günler yaşamaya başladı. Bu süreçte birçok kişi bankalardan kredi aldı. Bankalardan kredi alamayan kişiler nakit ihtiyaçlarını gidermek için farklı yöntemleri araştırıyor. Bu yöntemlerden biri de faturalı hat üzerinden kredi almaktır. Vatandaşlar hat üzerinden kredi çekme yöntemi araştırmaya başladı.

Ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte vatandaşlar bankalar kredi alarak nakit ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Ancak kredi notu düşük olanlar bankalardan kredi alamıyor. Bankalardan kredi alamayan kişiler farklı yöntemler araştırıyor. Faturalı hat sahipleri hatları üzerinden kredi çekme yöntemiyle nakit ihtiyaçlarını giderebilir.

Hat üzerinden kredi çekilir mi?

Faturalı hat üzerinden kredi çekme yöntemi birçok kişi tarafından bilinmiyor. Bu yöntemi kullanabilmeniz için ilk olarak faturalı hattınızı en az 6 ay kullanmanız gerekiyor. Hangi GSM şirketine bağı çalışıyorsanız bayilere giderek hat üzerindeki puanlarınızı taksitle nakde çevirebilirsiniz.

Bunun için bayilere giderek kredi notunuzu kontrol ettirin. Ardından bu puanlarla telefon alın ve telefonu paraya çevirmek istediğinizi söyleyin. Kredi notu yüksek olan kişiler son model bir telefonu alabilir ve bu telefonlardan nakit 5-6 bin TL elde edebilir. Bu miktarı 24 ay taksit yaparak geri ödeyebilirsiniz.

Faturaya kredi imkanı

Faturalı hat sahipleri bağlı oldukları GSM şirketinin bayilerine giderek kredi notlarına göre telefon alabilir ve bu telefonu satarak nakit para elde edebilir. Bu ücretin geri ödemesi faturaya ek yansıtılır ve bu şekilde ödenir.

Turkcell faturalı hat kredisi

Turkcell faturalı hatlara 12 ay taksitle telefon veriyor. Ancak alacağınız miktar sizin notunuza göre belirlenir. Bu notlar faturanızı düzenli ödemeniz ve ne kadar uzun süredir kullandığınıza göre değişir. Yüksek notlu kişiler istediği telefonu alır ve bu telefonu nakde çevirerek, acil nakit ihtiyacını karşılayabilir.

Turkcell alınan telefonun geri ödemesini faturaya yansıtır ve aylık olarak faturayla birlikte ödemenizi yapabilirsiniz.

Turkcell kredi limit sorgulama

Turkcell faturalı hat sahipleri kendilerine kredi çıkıp çıkmadıklarını mobil uygulama üzerinden öğreniliyor. Bunun dışında Turkcell çağrı merkezini arayarak da kredi limit sorgulaması yapabilirsiniz. Turkcell çağrı merkezi numarası 0 532 532 00 00’dır.

Turkcell bu kredi limitleriyle telefon alabilir ve bunu nakde çevirebilirsiniz. Ayrıca bu kredi işlemi için herhangi bir kefile ihtiyaç yoktur.

Faturalı hatta kredi çekme yöntemini kimler kullanır?

Bankalar kredi notu düşük ve kredi sicili bozuk kişilere kredi desteği vermez. Bu durumda nakde ihtiyaç duyan kişiler faturalı hatlarıyla telefon alıp bu telefonları satarak nakit ihtiyacını giderebilir. Faturalı hatta sahipseniz ve bu hattı en az 6 aydır kullanıyorsanız sizde taksitle telefon alabilir ve bu telefonu satarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Faturalı hat kredi ödemeleri nasıl yapılır?

Faturalı hatla kredi alanlar ödemelerini faturaları üzerinden yapar. Operatörler taksit ödemelerini faturalara yansıtır. Ödemeler bu şekilde yapılır.

Hat üzerinden kredi çekme yöntemleri

Öncelikle bu yöntemler kredi veren yerleri araştırın. Genellikle ikinci el telefon satan bayiler bu işlemleri yapar. Bu yerlere giderek faturalı hattınızın üzerine telefon alıp, bu telefonu nakde çevirebilirsiniz. Bu yöntemle ne kadar nakit elde edeceğiniz kredi notunuza bağlıdır. Kredi notu olarak kastedilen faturalı hat puanınızdır. Bu puan ne kadar yüksek olursa o kadar kazanabilirsiniz. Genel olarak bu yöntemle 2-3 bin TL nakit elde edebilirsiniz.

Kredi notu yeterli olan kişilerin fatura ödemelerinin en az 50 lira olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra en az 6 aydır faturalı hattın kullanılmış olması gerekiyor.

Faturalı hat üzerine kredi başvurusu nasıl yapılır?

Faturalı hat üzerinden kredi almak için bankaların istediği maaş bordrosu, aylık gelir gibi belgeler istenmiyor. Bu nedenle faturalı hat sahipleri bayilerden telefon alarak nakit ihtiyacını giderebilir. Ayrıca bu yöntemde sizden kefilde istenmediği için genel olarak bu yöntem sayesinde daha kolay bir şekilde nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.