Evin tamamına banka kredisi nasıl çekilir? Bankaların kredi şartları neler?

Evin tamamına banka kredisi nasıl çekilir? Bankaların kredi şartları neler?

Kamu ve özel bankaların konut kredi kampanyalarında evin tamamına banka kredisi nasıl çekileceği ve bankaların kredi şartları ile ilgili detayları içeriğimizde derledik. İşte bankalardan ekspertiz değerinin tamamına konut kredisi almak için yapmanız gerekenler.

Kamu bankalarının başlatmış olduğu kredi kampanyası çerçevesinde vatandaşlar alacakları evlerin ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar kredi kullanabiliyor. Kampanyalar dışında özel bankaların da başlatmış olduğu konut kredisi kampanyalarında bu oran yüzde 80’dir. Vatandaşlar bankalardan konut kredileri kullandığında yüzde 10 – 20 oranında da peşinat ödemesi yapıyor.

Bu oranla ortalama 200.000 bin TL ev alacak vatandaşlar 10 bin TL ila 20 bin TL peşinat ödeyerek ev sahibi olabiliyor.

%100 konut kredisiyle ev nasıl alınır?

Bankalar müşterilerine alacakları evin tamamına kredi olanağı sağlamaktadır. QNB Finansbank müşterilerin alacağı evlerin tamamına kredi finanse edebilmektedir. Ek teminat sağlayan vatandaşlar 180 aya varan vadelerle krediden yararlanabiliyor.

Öte yandan banka müşterilerine kişiye özel faiz oranları sağlanmaktadır. Bu kredilerden yararlanabilecek vatandaşlar ek teminat gösterip kredilerini kullanabilirler.