Evde mum yapmak için gereken malzemeler ve evde mum yaparak para kazanma

Evde mum yapmak için gereken malzemeler ve evde mum yaparak para kazanma

Günümüzde maddi olarak ek gelir elde etmek isteyenler evlerinde mum yaparak para kazanabiliyorlar. Ekstra gelire ihtiyacı olanlar için evde mum yaparak para kazanma işi oldukça faydalı oluyor. Bu şekilde nasıl kazanç elde edildiği de araştırılan konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor…

Ev ekonomisine destek olabilmek için evde pek çok farklı iş yapılabiliyor. Bu işlerden biri de evde mum yapmak olarak görülüyor. Maddi olarak ek gelire ihtiyacı olanlar evlerinde mum yapma işine girerek fazladan kazanç elde edebiliyorlar.

Evde Mum Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde mum yapma işi son dönem içinde ek gelir elde edilebilmesi için tercih edilen işlerden biridir. Hem ışık kaynağı hem de dekorasyon ürünü olarak kullanılan mumların yapımıyla büyük firmalarla anlaşarak ya da bireysel olarak satılarak ek gelir elde edilebiliyor.

Evde Mum Yapmak için Bilinmesi Gerekenler

Evde mum yapma işine girecek olan kişilerin elbette nasıl mum yapıldığını bilmeleri gerekmektedir. Mum yağmak için bazı malzemelerin elde edilmesi lazımdır. Bireysel olarak bu işi yapacak olanların kendileri araştırarak ve deneyerek bulmaları gereken malzemeler, bir firma ile anlaşıldığında firma tarafından verilmektedir.

 • Mum yapılabilmesi için evin belli bir kısmının ayrılması gerekmektedir. Burada gerekli düzenin sağlanmasıyla seri bir şekilde üretime geçilmelidir.
 • Firma adına mum yapımı gerçekleştiriliyorsa burada paketleme ve etiketleme işlemleri de kendini gösterecektir.

Evde Mum Yapmak için Gereken Malzemeler

 • Mumun yapılması için bir kap (bardak, fincan vs. gibi)
 • Örgülü mum fitili
 • Balmumu
 • Mum boyası
 • İsteğe bağlı mum kokusu
 • Sıcak tutkal tabancası
 • Fitil için metal
 • Mikrodalga fırına girebilen bir kap
 • Makas
 • Termometre

Evde Nasıl Mum Yapılır?

Evde mum yapılabilmesi için öncelikle sıralanan malzemelerin elde edilmesi gerekmektedir. Sonrasında sıcak tutkal tabancasının kullanılarak bir bardağın içine dökülmesi lazımdır. Kupanın üstünden 5 cm fitil çıkacak şekilde fitilin kesilmesi gereklidir. Balmumunun bir kaba konarak 85 dereceye gelene kadar mikrodalgada ısıtılması gerekmektedir. Eriyen balmumunun fitilin üstünden 5 cm kalana kadar kaplara aktarılması gerekmektedir. 1 saat kadar kurumaya bırakıldıktan sonra mumlar hazır olacaktır.

Evde mum yapmak için gereken malzemeler ve evde mum yaparak para kazanma

Evde Mum Yapma İşi Nasıl Alınır?

Evde mum yapma işi bireysel olarak yapılıp satılabileceği gibi herhangi bir firma kapsamında da yapılabilmektedir. Bu firmalara intenet üzerinden oldukça kolay bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Firmalar ile anlaşma yapılması sonrasında kişilere gereken malzemeler temin edilecek ve haftalık, günlük ya da aylık olarak belirli bir sayıda anlaşma sağlanacaktır. Bu düzenli bir şekilde devam ettirilecek ve ödemeler de mum başına fiyat olarak verilecektir.

Evde Mum Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Evde mum yaparak para kazanmak, mumun cinsine ve sayısına göre değişmektedir. Mumların fiyatları 5 lira ile 25 lira arasında değişmektedir. Düzenli olarak bu iş ile ilgilenenler ayda 1000 ile 2500 TL arasında ek gelir elde edebilmektedirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.