Ev hanımları nasıl kredi alır? Sicili bozuk ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev hanımları nasıl kredi alır? Sicili bozuk ev hanımlarına kredi veren bankalar

Banka sicili bozuk olan ev hanımları, hangi bankalardan kredi çekebileceğini araştırmaktadır. Çalışmayan, sigortası bulunmayan kadınlara kredi imkanı veren birçok banka bulunmaktadır. İşte, sicili bozuk ev hanımlarına senetsiz kredi imkanı…

Çoğu kişi, banka sicili bozuk olduğu halde bankalardan kredi çekmenin yolunu aramaktadır. Bunlardan birisi de sigortalı bir işte çalışmayan, maaş bordrosu olmayan ev hanımlarıdır. Özellikle banka sicili bozuk olan ev hanımları bankalardan kolay kredi çekmeyi araştırmaktadır. Denizbank, INGBank, Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Şekerbank gibi bankalar, ev hanımlarına kredi vermektedir.

Banka Sicili Bozuk Ev Hanımlarına Kredi

Çoğu zaman ev hanımları, düzenli bir geliri olmadığı için bankalardan kolay bir şekilde kredi çekememektedir. Özellikle banka sicili bozuk olanlar kredi çekerken daha fazla zorluk yaşamaktadır. Bankalar, kredi başvurusu yapan kişilerin ilk olarak kredi notlarına bakmaktadır. Geçmiş yıllarda kredi notu düşük olan kişilere, kredi imkanı verilmezken günümüzde ihtiyaçların artması sebebiyle ev hanımlarına kredi imkanı verilmektedir. Bazı bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerden, maaş bordrosu, gelir belgesi vb. istemekteyken birçok banka da hiçbir belge talep etmeden kredi sağlamaktadır. Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanmıştır:

  • İşbankası,
  • Garanti bankası,
  • Denizbank,
  • HSBC,
  • Ingbank,
  • En para,
  • QNB Finansbank,
  • Aktif bank ,
  • N kolay kredi

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alır?

Çoğu banka, ev hanımlarına kredi imkanı vermektedir. Bu bankalar, ev hanımlarının eşlerinin maaşına göre kredi kullandırmaktadır. 24 aya kadar taksit imkanı vermektedirler. Eşlerinin maaşına bakılmadan, kira geliri olan veya üzerine kayıtlı tapu belgesi bulunan ev hanımlarına kredi veren bankalar, kişilere özel kredi hazırlamaktadır. Fakat bankaların çoğunluğu ev hanımlarına belli şartları taşıdığında kredi vermektedir.

Bazı durumlarda banka, ev hanımlarından teminat talep etmektedir. Böyle durumlarda bankaya teminat gösterilmektedir. Bununla beraber kefil de göstermek gerekebilmektedir.

Ev hanımlarının ek gelir olarak elde ettiği kira geliri bulunuyorsa bunu kanıtlayan belge göstermelidir.

Emekli olan ev hanımları için emekli aylığı gösterilmelidir.

Denizbank Ev Hanımı İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına kredi imkanı veren Denizbank, ev hanımlarına özel paket hazırlamıştır. Ev hanımı paketi ile ev hanımlarına çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Paket ile birlikte ev hanımlarına özel altın günleri, mevduat biriken hesap imkanı vermektedir. Denizbank’ın ev hanımlarına sunmuş olduğu kredi en fazla 12 ay vadelidir. Kredinin azami üst limiti 10 bin TL’dir. Gelir belgesi olmayan kişilerden bazı durumlarda teminat istenebilmektedir. Gösterilen teminata göre kredinin üst limiti artabilmektedir. Bununla birlikte bazı durumlarda banka, kişiden kefil istemektedir.

Denizbank’a başvuru yapmak için intenetten veya mobil uygulama üzerinden başvuru yapılabileceği gibi ATM üzerinden de başvuru yapılabilmektedir. Bu başvurular, ön başvuru olarak geçmektedir. Daha sonra TC kimlik numaranız ile banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Şekerbank'tan Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bir diğer banka da Şekerbank’tır. Ev hanımları için uygun faiz oranları ile kredi veren Şekerbank, ihtiyaç kredisinde 60 ay vade vermektedir. Ev hanımlarına bireysel kredi imkanı tanıyan banka, sigorta zorunluluğu şartını kaldırmıştır. Ev hanımlarına gelir belgesiz verilen kredinin vadesi 6 aydır. Bu kredinin faiz oranı ise %1,44 olarak belirlenmiştir.

Akbank Ev Hanımlarına Anında Kredi İmkanı Veriyor

Akbank, ev hanımı olan ve herhangi bir işte çalışmayan kadınlara 40 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlıyor. Akbank Direkt Kredi ile anında kredi çekilebiliyor. Akbank hesabı bulunan ev hanımları, şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi için mobil uygulamadan başvuru yapabiliyor.

Sicili Bozuk Olan Ev Hanımlarına Nkolay Kredi

Nkredi sistemi ev hanımlarına kredi imkanı sağlamaktadır. Bu sistem Aktifbank tarafından yapılmaktadır. Kredi notuna, sicile bakmadan kredi imkanı veren Nkredi, kredi verirken gelir belgesi istememektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için adresine girmeniz yeterlidir.

Ev Hanımlarına Kredi ING Bank’tan

Ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bir diğer banka ING Bank’tır. 48 ay vade ile 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı veren banka, gelir belgesi olmadan ev hanımlarının başvurularını almaktadır.

Cepteteb’ten kredi

Ev hanımlarına 3 ay ertelemeli kredi veren Cepteteb, 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırmaktadır. % 0,89 faiz ile hoş geldin faizi uygulayan banka, Findeks kredi notu 1.850 üzerinde olanlara yüzde 0,94 faiz uygulamaktadır.

Qnb Finansbank Ev hanımlarına Kredi

Qnb Finansbank, Enpara dosya masrafı ve tahsis ücreti olmadan kredi imkanı veriyor. 12 ay vadeye kadar yüzde 0,89 faiz oranlı kredi veren banka, 12 ay ve üzeri vadelerde yüzde 0,99 faiz oranı uyguluyor.

Ev Hanımlarına Geri Ödemesiz Hibe

KOSGEB, girişimci olup kendi işlerini kurmak isteyen kadınlara destek veriyor. Bir iş planı hazırlayarak KOSGEB’e başvuran kişilerin, başvuruları kabul edilirse 60 bin TL geri ödemesiz hibe desteği veriliyor.