Emekliye PTT’den 60 Ay vadeli kredi kampanyası

Emekliye PTT’den 60 Ay vadeli kredi kampanyası

PTTBank emekli müşterilerine özel olarak yeni bir kredi kampanyası başlattı. PTT Bank emeklilere 60 ay vadeli ve uygun faiz oranlarıyla kredi vermeye başladı.

PTT Bank Koronavirüs salgınında ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla yeni kredi kampanyasını başlattı. PTT Bank emekli müşterilerine özel olarak 60 aya kadar vadeli kredi desteği sağlanacağını açıkladı. Koronavirüs salgınında toplamda 10 milyondan fazla kişiye çeşitli yardımlar yapıldı.

PTT Emekli Müşteri Kredisi

PTT’de emekli maaş müşterisi olan kişilere bireysel destek kredisi verilmektedir. Emeklilere bin 250 TL ile 80 bin TL arasında 60 aya kadar vadeli kredi verilmektedir. Bu kredilerde uygun faiz oranları uygulanmaktadır. Emekliler nüfus cüzdanlarıyla birlikte PTT şubelerinden kredi başvurusu yapabilecek. Emeklilerin başvuru sırasında formu doldurmalıdır.

PTT Kredisine SMS ile Başvuru

PTT emekli maaş müşterilerine verilen kredilerin başvuruları Koronavirüs salgını nedeniyle SMS üzerinden yapılabilmektedir. SMS ile başvuru yapmak isteyen kişilerin “PTT boşluk vatandaşlık numaralarını” 3050’e kısa mesaj olarak göndermesi yeterlidir. Başvuruları onaylanan kişilerin PTTBank hesaplarına kredi miktarı ödenmektedir.

PTTBank emekli kredi başvuruları SMS’in yanı sıra ATM, PTT Mobil ve PTTBank İntenet bankacılığı üzerinden yapılabilecek.