E-Devletten 960 TL kira yardımı başvuru şartları

E-Devletten 960 TL kira yardımı başvuru şartları

E- Devletten 960 TL kira yardımı başvuru şartları, ihtiyaç sahipleri tarafından merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı'nın yanı sıra pek çok kuruluşun ihtiyaç sahiplerine verdiği 960 TL değerindeki kira yardımı başvuruları e-devlet sisteminden kolayca yapılabilmektedir.

E-devlet Üzerinden 960 TL Kira Yardımı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı zor durumda kalan vatandaşlara destek sağlamaya devam ediyor. Bu desteklerden biri olan kira yardımıdır. Bakanlık zor durumda olan ve kirasını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahiplerine 960 TL vermektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından muhtaç ailelere verilen kira yardımı nakit şekilde verilmektedir. Salgın nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlara devamlı yeni bir yardım paketi sunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 960 TL kira yardımı vermektedir. Geçinmekte zorlanan vatandaşlar bu yardımdan nasıl faydalanabileceklerini araştırıyor. Sadece Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı değil bazı kuruluşlar da ihtiyacı olanlara kira yardımı için destek sağlıyor. Kira yardımı almak isteyen vatandaşlar başvurularını şu yerlere yapabilirler:

-Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler,

-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,

-Yaşanılan Belediye,

-Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Bağlı Müdürlükler,

-Sivil Toplum Kuruluşları,

-Özel Vakıflar,

-Özel Denekler,

-Yarım Etmek İsteyen Kuruluşlar,

-Yardım Etmek İsteyen Kişiler.

Yardım için e- devlet üzerinden de başvuru yapılmaktadır. E- devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama butonuna Kira Yardımı yazarak ilgili yere başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formunda istenen yerleri eksiksiz ve doğru şekilde tamamlayınız. Kişisel bilgilerinizin yanlış olmaması önemli bir konudur. Eksik ve yanlış bilgi girenlerin başvuruları değerlendirmeye alınmaz.

Geçinmekte Zorlanan İhtiyaç Sahiplerine Verilen Kira Yardımı İçin İstenen Evraklar

-Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi,

-İkametgah dökümanı,

-Gelir durumunu gösteren döküman,

-Muhtarlıktan onaylanmış fakirlik dökümanı,

Bu belgelerle birlikte yukarıda belirtilen yerlere gidilerek başvuru yapılabilmektedir veya e- devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.