Damacana su market satış fiyatları ne kadar oldu? En ucuz satılan damacana su hangisidir?

Damacana su market satış fiyatları ne kadar oldu? En ucuz satılan damacana su hangisidir?

Hazır su tüketimin artmasıyla birlikte damacana sular fazlasıyla tercih edilmeye başlanmıştır. Damacana su fiyatları ne kadar, en ucuz su hangisidir, ülkemizde damacana su satışı fiyatları 10 TL ile 15 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Ülkemizde baraj sularında yaşanan sorunların artmasıyla birlikte hazır su tüketimi fazlasıyla artış gösterdi. Milyonlarca kişi baraj suları yerine damacana suları tercih etmeye başladı. Damacana su almayan kişiler de genel olarak marketlerdeki litrelik sulara yöneldi. Hazır sur tüketimi özellikle 2007 yılından sonra fazlasıyla arttı. Herkesin hazır su tüketmeye başlaması ile birlikte 19 litrelik damacana suların fiyatları merak konusu oldu.

En Ucuz Su Markaları

Kalitesi en fazla olan sular markaların ambalajları üzerinde belirtilmektedir. Ülkemizde en kalitesi hizmeti sağlayan markalar Fuska, Buzdağı, Javsu, Munzur ve Taşkesti olarak dikkat çekmektedir. Bu beş markanın damacana su fiyatları da merak edilmektedir. Türkiye’de en pahalı su markası Erikli’dir. 2020 yılında damacana su fiyatları 11 ile 15 TL arasında değişiklik göstermektedir.

- Javsu: 11,75 TL

- Buzdağı: 12 TL

- Saka Su: 14 TL

- Pınar Su: 15 TL

- Fuska Su: 12 TL

- Hamidiye Su: 11 TL

- Abant Su: 13 TL

- Taşkesti Su: 13,50 TL

- Erikli Su: 15,5 TL

- Hayat Su: 15 TL

- Sırma Su: 13 TL

Sulardaki PH Değeri Nedir?

Suların kalitesini gösteren matematik değerlerine PH denmektedir. PH değeri 7 olan su natürel su olarak, 7’nin altındaki sular asidik su ve 7’nin üstünde olan sular da bazik su olarak nitelendirilmektedir. Evlerde tüketilen suların PH değeri 6,5 ile 8,5 arasında olmalıdır.