Bumblebee film konusu, oyuncuları, karakterleri, fragmanı,

Bumblebee film konusu, oyuncuları, karakterleri, fragmanı,

Bumblebee isimli filmin konusu herkes tarafından merak edilmeye başladı. Bumblebee filminin konusunu ve oyuncularını sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde.

Netflix Türkiye platformuna yepyeni bir film daha eklendi. Yeni eklenen bu filmin adı ise Bumblebee.

Bumblebee isimli sinema filmi 2 yıl önce Türkiye’de vizyona girmişti. 21 Aralık 2018 tarihinde izleyici ile buluşan filmi Travis Knight yönetti. Aslında Bumblebee adlı film Transformers sersinin spin-off’u olarak belirlendi. Bumblebee’nin hayat hikayesinin anlatıldığı filme toplamda 138 milyon dolarlık bir para ayrılırken, film toplamda 469 milyon dolar kazanç elde etti. Amerikan yapımı olması ile bilinen bu film Franchise’daki en az getirisi olan film olması ile de biliniyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ninKalifoniya, Los Angeles ve San Fransisco eyaletlerindeki setleri düzenlenen filmin en önemli özelliklerinden birisi de Michael Bay’ın işin içinde olmaması. Dönem filmi olarak nitelendirilen bu filme geri dönütler olumlu. Tüm çaba ve uğraşlara rağmen Bumblebee IMDB’de 6,8 reytinge ulaşabildi. Netflix Türkiye’nin Bumblebee filmini yayınlaması ile birlikte film hakkında çok fazla merak edilen konu olmaya başladı.

Bumblebee isimli filmin konusu nedir?

1987 tarihlerinde Deception’lardan kendini kurtarmak isteyen Bumblebee Dünya’ya kaçar. Dünya’ya gelmesinin hemen ardından burada mutsuz biri ile arkadaşlık kurar. Sonrasında ise yorulmuş olan Vosvos’a düşmanları tarafından tekrar tehdit oluşturulmaya başlanır.

1980’li senelerde yalnız olan Bumblebee oldukça toydur. Hayat hakkında hiçbir düşüncesi olmayan bu vosvosun arkadaşı ya da ailesi yoktur. Bunun 7 yıl ardından da sarı autobot kendini sadece birilerinden kaçmaya ve saklanmaya endekslemiştir. Tamda bu zamanlarda Kalifoniya eyaletinin bir sahil kasabasını güvenli olarak bulmuş ve bir süre orada saklanmıştır. Charlie isimli karakter ise 18 yaşına basmasına çok az kalan bir kızdır. Günlerden bir gün Bumblebee’yi yorgun ve bitkin halde bulur. Biraz uğraş ile çalıştırabileceğine inandığı vosvosu onarmak ister. 18 yaşındaki kız sarı autobotu tamir etmek için garajına götürür ve onu onarmaya başlar. Aradan geçen zamandan sonra ise onun düşündüğü gibi öylesine bir vosvos olmadığını anlar. Sarı autobot Bumblebee ile dost olan 18 yaşındaki kız onu bir süre sonra en yakın arkadaşı olarak görmeye başlar. Sonrasında ise onu deceptionlardan korumak adına kendini maceraya atılmış halde bulur.

Bumblebee isimli filmin oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler

Hailee Steinfeld – Charlie

Jorge Lendeborg Jr. – Memo

John Cena – Agent Buns

Jason Drucker – Otis

Pamela Adlon – Sally

Stephen Schneider – Ron

Ricardo Hoyos – Tripp

John Ortiz – Dr. Powell

Glynn Turman – General Whalen

Len Cariou – Uncle Hank

Kollin Holtz – Craig

Gracie Dzienny – Tina

Fred Dryer – Sheriff Lock

Isabelle Ellingson – Mean Girlfriend

Mika Kubo – Mean Girlfriend