Bankalardan kredi çekemeyenlere senetle kredi veren firmalar 2020

Bankalardan kredi çekemeyenlere senetle kredi veren firmalar 2020

Binlerce vatandaşımız kredi notunun düşük olması ve kara listeye düşmeleri nedeniyle bankalardan kredi çekememektedir. Bankalardan kredi çekemeyenlere senetle kredi fırsatı doğdu.

Kredi notu düşük olan ve adı kara listeye düşmüş olan vatandaşlarımız bankalardan kredi çekerken oldukça zorlanmaktadırlar. Bankalar bu tip vatandaşlarımıza kredi vermeseler de zaman zaman uyguladıkları kampanyalarla onlara da kredi verebiliyorlar. Bu avantajlarla kredi notu düşük olup kredi çekemeyen vatandaşlarımız bir nebze olsun rahatlıyorlar. Ancak yine de çok zor kredi çekebiliyorlar. Kredi veya nakit para ihtiyacınızı sadece bankalardan karşılamıyorsunuz. Etrafınızda size borç verecek hayırseverler de bulunabilir. Ayrıca bireysel olarak ihtiyaç kredisi veren bazı şirketler de vardır. Elbette ki sizlere borç para verenlerin telefon numaralarını verebilecek durumda değiliz. Ancak kuyumcudan senetle altın bozdurmak gibi para kazanma yollarını aktarabiliriz. İstanbul, Eskişehir, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yolları size anlatacağız.

Kredi Çekemeyenlere Büyük Fırsat

İstanbul, Eskişehir, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız ancak kredi siciliniz kötüyse senetle kredi veren şirketlere başvurabilirsiniz. Bu firmalar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) bağlı değildir. Mevzuat kanunlarına göre işlem yapmazlar ancak acil paraya ihtiyacım var dediğinizde size hızlı nakit para imkanı sağlarlar.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Akbank gibi kamu ve özel bankalardan kredi çekemeyen kredi notu düşük vatandaşlarımızın, eski kredi borçlarını yapılandırmaları halinde kredi çekebilme imkanları vardır. Yeni sicil affına göre şu şartları yerine getiren vatandaşlarımıza kredi verilmektedir:

 • Borcun tamamının tek seferde ödenmesi,
 • Borcun tamamının 6 ay içerisinde transfer ya da yapılandırma kredisiyle taksite bağlanması.

Bu iki şartı yerine getiren işçi, esnaf, aktif çalışan ya da emekli kim olursa olsun bankalardan kredi çekemiyorsa artık çekebilme imkanına sahip olacaktır. Ayrıca kredi ihtiyaçlarınızı da faktoring şirketlerden karşılama imkanınız vardır.

Bazı şirketler ve kurumlar, BDDK'ya kayıtlı olmadıkları halde kredi imkanı sağlamaktadır. Bu tip şirketlerin hiçbir yasal dayanağı yoktur. Bunlar genellikle İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Konya, Eskişehir gibi büyük şehirlerde faaliyet göstermektedirler. Bu şirketler sabit geliri olan ya da emekli vatandaşlarımıza öncelikli kredi vermektedirler. Bu firmaların sizden istediklerini yerine getirirseniz kredi siciliniz bozuk da olsa size kredi vereceklerdir. Bu şirketler genellikle sosyal medyadan ya da el ilanlarıyla vatandaşlarımıza ulaşıyorlar.

Ancak bazı sahtekar dolandırıcılar sizin elinizde olan üç kuruşa da göz dikebilirler. Paranızın karşılığında size kredi vereceklerini söylerler. Bazı vatandaşlarımız da bu oyuna kurban giderek hem paralarını, hem nüfus cüzdanlarını, hem de maaş bordrolarını kaptırırlar ve bir daha da bu firmalara ulaşamazlar. Büyük bir mağduriyet oluşur. Ülkemizde faktoring adıyla bazı kurum ve kuruluşlar vatandaşlarımızın kredi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu firmaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Kuyumcular,
 • Faktoring şirketleri,
 • Senet ve taksitle eşya satan mağazalar,
 • Yasal olmayan bazı döviz büroları
 • Yeni Nesil Sanal Tefeciler
 • Bankaların eksi bakiyeleri
 • Kredi kartlarının küçük meblağlı hesapları
 • Ön ödemesiz kredi veren tefeciler

Senetle Kredi Veren Bankalar

Senetle kredi veren bankalar vardır. Ancak senet işlemlerinde en çok güven esastır. Her iki taraf da senet ile yaptıkları anlaşmayı garanti altına almak isterler. Bu açıdan en güvenilir kurumlar bankalardır. Bankalardan senet karşılığında nakit para alabilirsiniz. Senet ile para veren bankalar şunlardır;

 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Senet İle Kredi

Ziraat Bankası, senet karşılığında müşterilerine kısa vadeli kredi imkanı sunan kamu bankalarının başında gelmektedir. Kredi kısa vadeli olunca daha düşük faizle geri ödeme yapma imkanı da vardır. Ziraat Bankası üzerinden senet ile kredi alabilmek için şu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir;

 • Başvuru sahibinin senet portföyünün belirlenmesi,
 • Senetin gerekli kanunlara göre doldurulması ve geçerliliğinin bulunması,
 • Alışveriş için gerekli belgelerin ve faturaların bulundurulması,
 • Başvuru sahibinin Ziraat Bankası'nda başka bir senet işleminin olmaması gerekmektedir.

Kredi Çekemeyenler Kuyumcudan Para Alabilir

Kredi sicili bozuk olan vatandaşlarımız bankalardan kredi çekemeyince kuyumculara akın ediyor. Vatandaşa net karşılığında altın veren kuyumcular genellikle İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Konya, Eskişehir, Kayseri, Samsun ve Kocaeli gibi büyük şehirlerde faaliyet göstermektedirler. Ayrıca vatandaşlarımıza kolay ödeme koşulları da sağlanıyor. Kuyumcuların vatandaşlarımız için yaptığı hizmetlerden biri de çek kırma işlemidir. Çek kırma işleminde kuyumcular %10 ila %20 oranında bir komisyon almaktadır.

Senet ve Taksitle Eşya Satan Firmalar

Bazı mağazalarımız, kredi kartı kullanmak istemeyen vatandaşlarımıza alışverişte kolaylık sağlamaktadır. Bu mağazalar aynı zamanda vatandaşımızın nakit ihtiyacını karşılaması için taksitli elden kredi imkanı sağlamaktadır. Bu mağazalarımız vatandaşlarımıza bir malı satmış gibi gösterip vermeden geri alarak eşya satışı gerçekleştirmektedir. Böylelikle vatandaşımızın nakit ihtiyacı çözülmüş olur. Mağazalarda ürünlere komşsyon ücreti koyarak kar elde ediyorlar. Çiftçilerimize de senet karşılığında büyükbaş ve küçükbaş hayvan satımı yapılmaktadır.

İllegal Döviz Büroları

Son günler sayıları hızla artan illegal döviz büroları, yasal olanlarla büyük bir rekabet içine girerek hem geniş bir alanda faaliyet göstermeye başladılar hem de müşterileri kendilerine çekmeyi başardılar. Bu illegal döviz büroları, ihtiyaç sahibi olan kişilere tek seferlik kredi imkanı sunarken, kurun altında da fiyat vererek müşterilerin cazibe merkezi olmayı başarmıştır. Son dönemlerde çıkan yasalar doğrultusunda döviz büroları avukat çalıştırmak zorunda kalmıştır. Hem illegal döviz bürolarıyla rekabette geride kalan hem de yasalar geri personel sayısını artırıp fazla masrafa giren yasal döviz büroları gerçekten zorluk çekmektedir.

Sanal Tefecilik

Türk Ceza Kanunu'nun 24. maddesinde yer alan unsurlara göre, bir kimseye ödünç para vermek, senetini kırmak ve kredi kartından para aktarmak gibi tefecilik öneği gösteren eylemlerde bulunmak, ekonomik bir suç olarak nitelendirilmektedir. Son yıllarda normal tefecilerin yanı sıra yeni nesil sanal tefeciler ortaya çıktı. Bunlar bankalar üzerinden kendilerini komisyoncu olarak göstererek vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladıklarını iddia etmektedir. İntenet üzerinden verilen reklamlarla vatandaşları tuzağa düşürmeye çalışan bu tefecilere kanmamanızı, nakit ihtiyacı için farklı yollar denemenizi tavsiye ederiz.

Eksi Bakiyeli Bankalar

Düzenli bir işte çalışıyorsanız ve iş yerinizin anlaşmalı olduğu bankadan maaş alıyorsanız bankanız size maaş hesabınıza eksi bakiye koymaktadır. Bu eksi bakiyenin miktarı maaşınıza göre değişmektedir. Bu bakiyeyi kullanıp nakit ihtiyacınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz. Ay sonunda da kullandığınız miktara endeksli faiz oranını ödemek zorundasınız.

Eskişehir'de Borç Para Veren Yerler

Hangi bankanın kartını kullanıyorsanız o banka size küçük fırsatlar sunabilir. Bunlardan biri de 2.000 TL olan kredi imkanıdır. Banka bu krediyi 4 eşit parçaya bölerek borç bakiyenize ekler. Siz de krediye çektiğiniz aydan 1 ay sonra kredinin taksitlerini ödemeye başlarsınız.

Ön Ödeme Olmadan Kredi Veren Tefeciler

Yeni nesil tefecilerin uyguladığı en büyük tuzakların başında ön ödemesiz kredi vermek geliyor. Bu tefeciler bankalardan umduğunu bulamayan vatandaşlarımızı tuzağa sürükleyerek düşük faizli kredi vereceklerini söylüyorlar. Ayrıca bu krediyi ön ödemesiz vereceklerini vaad ediyorlar. Bundan dolayı bu yeni nesil tefecilere karşı çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyor, bu tuzaklara düşmemenizi rica ediyoruz.

Senet Bozan Faktoring Firmalar

Faktoring adıyla faaliyet gösteren bazı firmalar henüz vadesi dolmamış çek ve senetleri bozarak vatandaşların nakit ihtiyaçlarını çözmektedirler. Önek verecek olursak; 20 bin TL değerinde olan 3 ay vadeli bir senetin paraya çevrilmesini istiyorsanız bu şirketlere başvuruda bulunabilirsiniz. Bu firmalar BDDK tarafından listelenerek resmiyet kazanmıştır.

Kredi sicili temiz olan ve kredi notu yüksek olan vatandaşlarımız, bankalardan çok rahat bir şekilde, yüksek miktarlarda ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi alabilirler. Bankalar da nakit ihtiyacı olan vatandaşların düzenli maaş alıp almadıklarına bakarlar. Ayrıca kişinin kredi ödeme gücüne de bakmaktadırlar. Bankaların vatandaşlarımızdan istediği en önemli şart ise kredi notunun yüksek olmasıdır.

Bu şartları yerine getiren kişilerin kredi işlemleri kolaylıkla hallolur. Ancak kredi notu düşük olan ve sicili bozuk olan vatandaşlarımıza değil kredi, kredi kartı bile zor çıkmaktadır. Kişinin geçmişte bankayla olan ilişkilerine bakarak adım atan bankalar, kişinin güvensiz olduğunu tespit ederse ona kredi bile vermez.

Kredi sicili bozuk olup da kredi almak isteyen vatandaşlarımıza bazı bankalar peşin ve faizle borç vermektedir. Bu durum kişinin ihtiyacını karşılasa da çoğu zaman mağduriyete yol açmaktadır. Bu durum en çok bankaların dışındaki işletmeler tarafından yaşanmaktadır. İnsanların acil nakit ihtiyacını fırsat bilerek onları tuzağa çekmek isteyen bazı yapılar, bu vatandaşlarımıza yüksek faizle borç vererek onları adeta hayattan koparmaktadır.

Bu şirketlerin tek zararı yüksek faizdir. Bankalar dışında acil nakit ihtiyacını yalnızca bu kurumlar çözmektedir ancak yüksek faizler ve aylık taksitlerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Ben bu ödemeleri yaparım diyorsanız bu firmalara gidebilirsiniz. Ancak taksit geciktiğinde başınıza sıkıntılı işler alabilirsiniz.

Kredi çekemedikleri için senet karşılığında borç alan kişiler, oldukça yüksek faizlerle taksit ödeyecekleri için, ödeyememeleri durumunda sözleşmedeki şartları kabul ettiklerinden senetin elden ele dolaşması gibi büyük bir risk de vardır. Senetle yasal olarak kredi veren kuruluşlar da taksitleri ödememeniz halinde yasal yollardan sizleri çok büyük bir mağduriyetin içine sokabilirler. Hem maddi hem de manevi olarak büyük bir zarara girersiniz.

Bu kuruluşlar kredi ödemelerindeki gecikmeleri kabul etmemektedirler. Eğer ödemeleri geciktirirseniz yasal yollardan sizin mallarınıza el koyabilirler. Yüksek faizli şahsi senetler de maalesef hiç güvenilir değildir. Bu tür işler yapanlar sizin acil nakit ihtiyacınızı iyi bildiklerinden sizi sömürmek için her şeyi yaparlar.