Bakan Soylu, Çukur ve Adana Sıfır Bir'e ateş püskürdü

Bakan Soylu, Çukur ve Adana Sıfır Bir'e ateş püskürdü

İçişleri Bakanı Soylu, TV kanallarında yayınlanan Çukur ve Adana Sıfır Bir dizileri hakkında sert konuştu. Bakan Soylu, bu iki dizinin çocukları zehirlediğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’da İl Afet ve Acil Durum Müdürleri Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısına katıldı. Kundu Turizm Bölgesi’ndeki Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Bakan Soylu, afetle mücadelenin sadece tek bir kuruma yıkılmayacağını ve yine tek bir kurumun yapabileceği bir şey olmadığını belirtti.

Türkiye'de faaliyet gösteren her kurumun kendi adına üretmesi ve uygulaması gereken tedbirler olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TV'de yayınlanan 'Çukur' ve İntenet dizisi 'Adana Sıfır Bir' hakkında açıklama yaparak diziler hakkında eleştirilerde bulundu..

Bakan Soylu, "Lanet bir dizi var 'Çukur' diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de 'Adana Sıfır Bir' diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi, çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor." diye konuştu.

Üniversite hocalarının ve bu işle ilgili kültür adamlarını neler yaptığını vurgulayan Bakan Soylu konuşmasında, "Bizim çocuklara öğretmemiz gereken bambaşka bir şeyken çocuklarımızı birileri zehirliyor. Buna maalesef bakıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz. 5 vakit namazda okunan gibi sırat-ı müstakime döndürmeliyiz” ifadelerine yer verdi.