Avantajlı ve düşük faiz oranlarıyla kurban bayramı kredisi veren bankalar ve bayram kredisi kampanyaları

Avantajlı ve düşük faiz oranlarıyla kurban bayramı kredisi veren bankalar ve bayram kredisi kampanyaları

Bankalar, Kurban Bayramı ihtiyacı artan vatandaşlara özel olarak Kurban Bayramı kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Kurban Bayramı'na özel avantajlı kredi kampanyasını hayata geçiren bankalar ve kampanyaları içeriğimizde derledik.

2020 yılında bankalar düzenlemiş oldukları kampanyalarla ihtiyaç kredileri hazırlamış ve kurban bayramından önce bankalar avantajlı kampanyaları müşterilerine sunmuştur. Bayramlar diğer günlere göre çok daha masraflı geçebildiğinden bu süreçte bankalar Kurban Bayramı kredi kampanyaları için kollarını sıvadı.

Avantajlı faiz oranlarıyla Kurban Bayramı kredisi veren bankalar hangileridir?

Son süreçte karşılaşılan bayram kredisi bu yılda da hayata geçmiştir. Avantajlı bayram kredisi olanağı sağlayan bankalar düşük faiz oranı ve uygun ödeme olanaklarıyla müşterilere ihtiyaçlarını karşılayabilme fırsatı tanımaktadır. Bu noktada bayram kredisi veren bankalar;

Halkbank

TEB

Ziraat bankası

İş bankası

Denizbank

QNB Finansbank

Garanti bankası

Vakıfbank

ING Bank

Odeabank’tır.

2020 Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı arifesi 30 Temmuz Perşembe günü ve bayramın ilk günü 31 Temmuz Cuma günüdür. Kurban Bayramı’nın 4. ve son günü ise 3 Ağustos Pazartesi’dir.

2020 Haziran bayram ihtiyaç kredisi güncel faiz oranları

Haziran ayında bankaların sunduğu güncel faiz oranları ise;

Akbank yüzde 1.45,

Denizbank yüzde 1.99,

Halkbank %1,07,

ING Bank %0,79,

İş Bankası %0,96,

Şekerbank %0,79,

TEB %0,94,

Vakıfbank %1,05,

Yapı ve Kredi Bankası (vadelere bağlı olarak % 1,69, % 1,79, % 1,84)

Ziraat Bankası %1,05,

Qnb Finansbank %0,79 % 0,94 % 1,34 (kredi notuna bağlı olarak)

Halk Bankası Kurban Bayramı kredi kampanyası

Halk Bankası; Ramazan Bayramı’nda ihtiyaç duyduğunuz krediyi sizlerle buluşturuyor. Emekli, memur, işçi ve düşük gelire sahip öğrenciler dahi Halk Bankası’nın sağladığı kredi kampanyasından faydalanabilmektedir. Bankanın sağladığı düşük faizli kredi kampanyasına 10 bin TL için başvuru yaptığınızda banka yüzde 1.07 faiz uygulayacaktır. 60 aya varan vade fırsatıyla Halk Bank Kurban Bayramı kredisi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 240.05 TL olacaktır.

TEB Kurban Bayramı kredi kampanyası

TEB, müşterilerine yüzde 0.94 faiz oranı ve uygun ödeme koşullarıyla kredi sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıl birçok önemli kredi kampanyasını müşterileriyle buluşturan TEB; sağlık, eğitim, gıda ve alışveriş gibi alanlarda önemli hizmetler sunmaktadır. Kredi kampanyasından CEPTETEB uygulaması üzerinden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kurban Bayramı kredi kampanyası

Ziraat Bankası, düşük faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleriyle bayram kredisi sağlamaktadır. Avantajlı bayram kredileri için 15.000 TL değerinde krediyi 48 ay vadeyle alabilirsiniz. Bu süreçte yüzde 1.05 oranında faiz uygulanır ve aylık taksit tutarınız 418 TL olur. Öte yandan 78 TL bandında masraf öderken bu süreçte ödemeniz gereken toplam tutar 20.064 TL oldu.

Türkiye İş Bankası Kurban Bayramı kredi kampanyası

Türkiye İş Bankası Kurban Bayramı’na özel olarak müşterilerine avantajlı kredi kampanyaları düzenliyor. Bankanın belirlemiş olduğu en düşük limit 3000 TL iken, en yüksek kredi limiti 100.000 TL’dir. Bu süreçte en düşük vadelerde 3 ay limit koyulurken, en uzun vade süresi 48 ay olmuştur.

Denizbank Kurban Bayramı kredi kampanyası

Denizbank Kurban Bayramı’na özel 55.000 TL üst limitle kredi kullandırmaktadır. 48 ay vade ve yüzde 1.99 faiz oranıyla ihtiyaç duyabileceğiniz krediye sahip olabilirsiniz.

Kredi çekerek kurbanlık alınabilir mi?

Kurban Bayramında kurban kesecek bir Müslümanın maddi durumunun yeterli olması gerekmektedir. Bu süreçte kredi çekerek kurbanlık almak çok da doğru bir davranış olmayacaktır.