Asgari ücret 2700 TL'ye çıkacak mı? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

Asgari ücret 2700 TL'ye çıkacak mı? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

Asgari ücret 2700 TL'ye çıkacak mı? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Yılda iki kere zam gelen asgari ücretin ilk zammı Ocak ayında ikinci zammı Temmuz ayında gelmektedir. Temmuz ayının gelmesi ile birlikte asgari ücret zammının ne kadar olacağı merak edilmeye başlandı. Asgari ücret ile ilgili gelişmeler Meclis'te konuşulsa da zam ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

Asgari Ücret Zammı Belli Oldu Mu? Ne Kadar Zam Yapılacak?

Asgari ücretlilere her yıl Ocak ve Temmuz ayında belirli oranlarda zam yapılmaktadır. Temmuz ayının gelmesi ile birlikte asgari ücret alan vatandaşlar ne kadar zam yapılacağını merak etmeye başladı. Asgari ücretin 2700 olacağına dair bir takım haberler geldi ancak net bir açıklama kurumlar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından henüz yapılmadı.

Asgari ücretlerde verginin kaldırılması konusu Meclis’e bir önerge olarak sunulmuştu ancak henüz bir karar verilmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşı sevindirecek kararların verileceğini bir açıklamasında belirtmişti. Asgari ücret alan vatandaş Temmuz ayı zammını ve zamlı maaşların ne zaman yatmaya başlayacağını merak ediyor. Asgari ücret ile ilgili CHP belediyeleri kendi bünyesinde çalışanlara 2700 TL vereceğini açıkladı. Asgari ücretin en az 2600 TL olması bekleniyor. Asgari ücretle çalışan vatandaşların asgari ücretle zor geçindiklerini her defasında belirttikleri biliniyor. Temmuz zammı ile birlikte asgari ücretin istenilen miktara ulaşması bekleniyor. Temmuz ayının ortasına gelindi ancak henüz zam miktarı belli olmadı.