Altın piyasasında yeni haftada neler olacak? Altın fiyatları düşer mi?

Altın piyasasında yeni haftada neler olacak? Altın fiyatları düşer mi?

Finans dünyasında altın piyasasında yeni haftada neler olacağı ve altın fiyatlarının düşüp düşmeyeceği merak ediliyor. Altın uzmanlarının değerlendirmeleri ortaya çıktı.

Finans dünyasında yatırımcıların en fazla dikkatini çeken faktörler içerisinde ons altının 1800 dolar bandını geçip 9 yılın zirvesine ulaşması oldu. Ons altın fiyatları ise almış olduğu desteklerle birlikte gram altın 400 TL’yi aştı.

Yeni hafta itibariyle ise altın fiyatlarının nasıl seyredeceği merak edilmeye başlandı. ­Yatırımcılar bu süreçte mevcut birikimlerini değerlendirebilmek için uzman düşüncelerine dikkat ediyor.

Altın fiyatlarında gerileme beklenmiyor

Danışman analisti Murat Akyol, altının son 9 yıl içerisindeki en yüksek tutara ulaştığını işaret ederek 1820 doları hedef olarak belirlediğini dile getirdi. Vaka sayılarında yaşanan artışla birlikte yatırımcıların daha güvenli limanlara yöneldiği aktarıldı.

Altında yükseliş sürebilir

Yeni haftada altın fiyatının yükselişine dair beklentilerin sürdüğü işaret edilirken, fiyatlarda kârdan doğan gerileme gerçekleşmesine karşın bu durumun kalıcı olmasına ihtimal verilmediği açıklandı.