Altın makas aralığı en düşük bankalar hangileridir? 2020 altın makas aralığ en az olan banka listeleri

Altın makas aralığı en düşük bankalar hangileridir? 2020 altın makas aralığ en az olan banka listeleri

2020 senesine ait altın makas aralığı en düşük bankaların listesini sizler için araştırıp analiz ettik. Yatırım kararlarını etkileyen belli başlı bankaların karlılık oranlarını derledik.

2020 senesi içinde altın makas aralığında düşük olan banka isimleri aşağıda belirtildiği şekildedir;

Enpara

Garanti BBVA

Türkiye Ekonomi Bankası

Ziraat Bankası

Kuveyt Türk

Vakıf Katılım Bankası

Altın makas arağı bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bankaların belirlediği altın makas aralığında açıklık gösterilmemektedir. Avantaja dönüşecek biçimde bankalardan altın alıp satmayı isteyen kişiler bankaların altın makas aralıklarını incelemeli ve analiz etmelidir. Tercihini makas aralığı konusunda düşük olan bankadan taraf kullanmalıdır.

Kuyumcuların altın makas aralığı nasıldır?

Fiziki olarak altın satın almak, sanal bankacılık seçenekleriyle altın alıp satmaya yönelim daha çoktur. Bu nedenle altın almada kuyumcular öncelikle yöneltilen işletmelerdir. Kuyumcularda bulunan altın makas aralıkları bankalara kıyasla daha çok olduğundan altın almak isteyen kişiler bankalardan altın almaları önerilmez. Fakat kuyumcudan kuyumcuya değişen altın makas aralığı düşük olan kuyumcularda mevcuttur.

Enpara altın makas aralığı nasıldır?

Online bir şekilde bankacılık hizmetleri veren Enpara, EFT veya havale ücreti kapsamında altın hesabı ile gerçekleşmiş olan işlemlere ek olarak ücret talebinde bulunmaz. İntenetten çabuk ve kolay biçimde gram altınla yapılmış olan alım satım işlemleri yapılmaktadır. Tercih edilme nedenlerinden birisi ise işlem hacim potansiyelin fazla olmasıdır. Altın alım satım konusunda da düşük spreadlerde dolaşan en para altın makas aralığı düşük olan bankalardandır.

Türkiye Ekonomi Bankası altın makas aralığı düşük müdür?

Mobil uygulamaları olan CepteTEB ve TEB FX vasıtalarıyla altın alım satım işlemleri kolayca gerçekleşebilmektedir. Altın hesabı konusunda avantaj sağlayan spread oranları ile talep gören bir banka konumundadır.

Kuveyt Türk altın makas aralığının avantajları nelerdir?

Yatırım yapmayı arzulayan müşterileri analiz ettiğimizde büyük bir bölümü altın hesabı için yatırımda bulunur. Başlıca nedeni ise avantajı yüksek spread oranlarının olması Yapmış olduğu Senin Bankan mobil uygulaması ile düşük olan spreadleri göz önüne alması ve pratik işlem gerçekleştirmesi bakımından tercih edilir. Akşam vakitlerinde spread oranlarının sabah vakitlerine oranla daha da yüksek olduğu analiz edilmiştir.

Garanti BBVA altın makas son durumu nedir?

Sanal bankacılık hizmetleri vasıtasıyla altın hesaplarında işlem gerçekleştirilmesi oldukça kolaydır. Altın makas aralığı düşük olarak gösterilmiş olan bankaların başında gelir.

Ziraat Bankası altın makas aralığında ne durumdadır?

Ülkemizin en eski bankası olan Ziraat altın hesabı konusunda en çok tercih edilen bankaların başında gelir. Başlıca sebebi ise müşteri sayısının başka bankalara kıyasla çok olmasından kaynaklanır. Spread oranında düşüklüğü ile bilinen bir bankadır. Spread oranlarının vadesiz hesaplarda ciddiyeti artmaktadır. Fakat vadeli hesaplarda ciddiye alınmamaktadır.

Vakıf Katılım Bankası altın makas aralığından kar elde ettirir mi?

Vakıf katılım bankası da Ziraat bankası gibi altın makas aralığı düşük bankalar arasında yer alan bankalardandır. Katılım bankası olduğundan faiz ile işlem görmeyen bir banka durumundadır. Katılım payı adı altında yapılandırma işlemi gerçekleştirmektedir. Altın alım satım oranında arasındaki farkı %0.050 olması nedeniyle altın makas aralığı düşük olan banka listesinde bulunmaktadır.