Akbank düşük faizli hayvancılık kredisi başvuru şartları

Akbank düşük faizli hayvancılık kredisi başvuru şartları

Akbank, üreticilere en düşük faiz oranlarıyla hayvancılık kredisi veriyor. Akbank; tarım ve hayvancılık kredisi başvuru detayları ve daha fazlasını içeriğimizde derledik.

Hayvancılık sektöründe faaliyet göstermekte olan genç çiftçiler hayalindeki işletmeleri kurabilmek için adımlar atıyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, arıcılık, kanatlı hayvancılık, kümes hayvancılığı gibi alanlardaki iş sektörleri genişleme eğilimini sürdürdükçe bankalar harekete geçerek çiftçiler için hayvancılık kredisi adı altında bazı kredi olanakları sağlamaktadır. Kredi veren bankalar içerisinde en fazla rağbet görenler içerisinde Akbank, Ziraat Bankası ve Yapı Kredi bulunuyor.

Akbank hayvancılık kredi kampanyası detayları

Hayvancılık sektöründe yaşanan hızlı büyümeyle birlikte çiftçilere çok sayıda destekler sağlanmaya başlanmıştır. Devletin sunduğu bu desteklerle birlikte bankalar harekete geçmiş ve vatandaşlara avantajlı hayvancılık kredisi ve tarım kredisi gibi olanaklar sağlamaya başlamıştır. Akbank hayvancılık kredisi tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafından onay almış ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu finansman kolaylıkla temin edilmeye başlanmıştır.

Akbank hayvancılık kredisi şartları nelerdir?

Akbank tarafından sunulan kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen çiftçilerin ilk olarak bankanın belirlediği şartlara uygun olması gerekir. Akbank, hayvancılık kredisiyle birlikte tarım kredisi başlığı altında yeni kredi olanakları da sağlıyor. Akbank bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında müşterilerine finansman destekleri sunarak uzun vadeli ve düşük faizli kredi olanağı sağlamaktadır.

Akbank tarım kredisi

Akbank hayvancılık kredisi vermekte ve öte yandan tarım kredisi vererek de vatandaşların gereksinimlerini karşılamaktadır. Tarım kredisinden faydalanmak isteyenlerin kredi notunun yüksek olması gerekir. Kredi notu yüksek müşterilerin finansal ihtiyaçlarını karşılaması çok daha kolay oluyor. Öte yandan kredi işlemleri sırasında kredi tutarına bağlı olarak kefil veya ipotek talep edilebiliyor. Çekilen tarım kredileri hasat döneminin verimliliğine bağlı olarak tespit edilirken, gerekli durumlarda her ay ödeme yapılabileceği gibi; 3 ayda bir, 6 ayda bir veya 12 ayda bir olmak üzere kredi çekebilme olanağı sunuluyor.

Akbank’ın sağladığı finansman destekleri nelerdir?

Akbank tarafından sağlanan tarımsal ekipman alımları finansman desteği; sıfır ve ikinci el tarımsal ekipman alımları için 60 ay vadeyle hasat dönemi ödeme fırsatı,

Tarlalar için 36 aya varan vadelerle eşit taksit ödemeli veya hasat dönemi vadelerle damla sulama desteği,

Arsa ve tarla alımlarında 84 ay vadeli destek,

Sera kurulum destekleri kapsamında 7 yıla varan vadelerle aylık eşit taksitli finansman,

Sıfır ve ikinci el traktör alımları için krediler,

Hafif ve ticari araç kurulumu için 5 yıl vadeli kredisi,

Toprak mahsulleri ofisi makbuz senedi karşılığında uygun ödeme avantajlarıyla çiftçi kredisi finanse ediyor.

Akbank’ın sağladığı tarım kredi kampanyaları ile ilgili ayrıntılı bilgilere https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Tarim-Bankaciligi-Kredileri.aspx adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.