Aidatsız ve bol puanlı avantajlı kredi kartları 2020

Aidatsız ve bol puanlı avantajlı kredi kartları 2020

2020 yılında bazı bankaların kredi kartları müşterilere özel olarak en avantajlı halleriyle sunulmaktadır. Aidatsız ve bol puanla verilen bu kredi kartları için çok fazla başvuru yapılmaktadır. Bankalar onay verdiği müşterilerine avantajlı kredi kartlarını sunmaktadır.

Bankalar müşterilerine nakit ihtiyacını karşılamaları ve alışverişte kullanmaları için kredi kartı vermektedir. Kredi kartlarının senelik aidat ücretleri ve nakit çekimler için uygulanan faizler değişmektedir ve kartların farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu kredi kartlarında çeşitli kampanya fırsatları kullanıcılara sunulmaktadır.

En Avantajlı Kredi Kartları

En avantajlı kredi kartlarını veren bankalar müşterilerine özel olarak ekstra kazanç, bonus ve özel indirimler sunmaktadır. En avantajlı kredi kartlarını veren bankalar Denizbank, Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, TEB, Finansbank, Yapı kredi bankası ve HSBC olarak öne çıkmaktadır.

Denizbank Kredi Kartı

Denizbank Bonus kredi kartı bu yılın en fazla tercih edilen kartlarından bir tanesidir. Bonus kart düşük aidat ücreti ile bol kazanç sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Denizbank Bonus kredi kartı başvurusu yapan kişilere 200 TL değerinde bonus puan verilmektedir. Bonus kredi kartının senelik aidat ödemesi 87 TL olarak belirlenmiştir. Nakit avans ücreti ise 15 TL’dir.

CepteTEB Kredi Kartı

Kredi kartlarında fazlasıyla kampanya sunan bankalardan bir tanesi de TEB’dir. TEB CepteTEB kredi kartında avantajlı paketleri yüklemek için mobil uygulama kullanılabilir. TEB avantajlı kredi kartları başvurusu yapmak isteyen kişilere hafta sonu paketi, she paketi ve market paketi sunmaktadır.

Hafta sonunda sinema, restoran, kuaför gibi yerlerde ekstradan bonuslar sunulmaktadır ve market alışverişlerinde indirimler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra bu paketler kredi kartına eklenebilir ve ek kart ve sanal kart başvurusu da yapılabilmektedir. TEB kredi kartında başvuru yapan ilk 500 bin kişiden kart ücreti alınmamaktadır.

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank kredi kartıyla aidat ücreti almamaktadır ve nakit avans özelliği olan kartları sunmaktadır. Finansbank FİX kart başvurusu yapan kişilere yıllık aidat talep edilmez ve nakit avans fırsatları sunulur. Fix kredi kartı ile yapılan bütün alışverişlerde puanlar ve belli oranlarda taksit imkanı sağlanmaktadır.

Garanti BBVA Kredi Kartı

Garanti BBVA’nın sunduğu kredi kartlarının en avantajlısı Garanti BBVA Bonus Genç ve Bonus Flexi kartlarıdır. Bu kredi kartlarından yıllık ücret alınmamaktadır. Bonus Genç kredi kartlarında bazı mağazalardan yapılacak alışverişlerde 3 veya 4 taksitli ödeme sağlanmaktadır. Garanti Flexi kredi kartıyla yapılan market alışverişlerinde ise 50 TL bonus verilmektedir. Ayrıca Aynalı Bonus kredi kartında ise yıllık aidat ücreti olarak 124 TL tahsis edilmektedir. Sanal alışverişlerde 50 TL’e kadar bonus verilirken, bazı tatil acentelerinde yüzde 5 indirim ve 9 taksit sağlanmaktadır.

Garanti BBVA’nın sunduğu diğer kredi kartlarının yıllık aidatı şu şekildedir:

- Bonus Gold: 144 TL

- Bonus Plus: 144 TL

- Bonus Trink Card: 124 TL

- Çevreci Bonus: 124 TL

- Money Bonus Card: 142 TL

- Şeffaf Bonus: 124 TL

İş Bankası Maximum Kredi Kartı

İş Bankası Maximum kredi kartı kullanan müşterilerinden yıllık aidat almamaktadır. Bu kredi kartı ile nakit avans kullanılabilmekte ve acil nakit ihtiyacı karşılanabilmektedir. Aidat olmadan Maximum kredi kartı ile nakit avans kullanılabilir ve taksitli nakit avans özelliği sayesinde nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Ayrıca Maximum kart kullanıcıları bankamatik özelliğini kullanarak kart taşımaya gerek kalmadan harcama yapabilir.

ING Pegasus Plus Kart

ING Pegasus Plus kart ile yıllık aidat ödemesi olmadan kullanılabilir. Pegasus Plus kredi kartı puan biriktirme avantajları ile kullanılabilmektedir. ING Pegasus kart havayolu seyahatlerinde büyük avantajlar sağlamaktadır. Pegasus kredi kart sahibi olmak isteyen kişiler ING şubelerinden başvurularını yapabilir.

2020 Yılında En Fazla Tercih Edilen Kredi Kartları

Kredi kartı düzenlemeleri ile beraber kart faiz oranları, gecikme ve aylık faiz oranları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu yıl kredi kartlarına aylık yüzde 1,25 akdi faiz oranı uygulanmaktadır. Gelecek yol kredi kartı gecikme faiz oranı ise yüzde 1,55 olarak belirlenmiştir ve nakit, gecikme, alışveriş faiz oranları arasında fark olmadığı için her banka müşterilerine bu faizleri uygulamaktadır.

Akbank 1 chip para 1 TL olduğu gibi Garanti Bankası’nda ad 1 bonus 1 TL’ye denk gelmektedir. Kredi kart avantajları kişisel kullanımlara göre farklılık gösterdiği için kişisel harcamalar ve alışveriş alışkanlıklarına göre farklı avantajlar da sunulmaktadır.