25 Yıl evli kadınlar emekli olabilecek mi?

25 Yıl evli kadınlar emekli olabilecek mi?

Son günlerde ortaya atılan emeklilik iddialarından biri de 25 yıl evli kalan ev hanımları hakkındaydı. Gündemdeki haberlerin ardından ev hanımları 25 yıl evli kadınlar emekli olabilecek mi sorusunu araştırmaya başladı. 25 yıl evli kalan kadınların emekli olabilmeleri hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.

Son günlerde ortaya atılan 25 yıl evli kalan ev hanımlarının emekli olabileceği haberlerine ilgi büyük oldu. Vatandaşlar söylentileri araştırmaya başladı. Ev hanımları haberin doğru olup olmadığını merak ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialara göre 25 yıl evli kalan ev hanımları belirli şartları yerine getirmeleri halinde emekli olabilecek. Şuana kadar konuyla ilgili herhangi bir resmi kurumdan açıklama gelmese de vatandaşlar iddiaları araştırmaya başladı.

25 yıl evliler emeklilik hakkına kavuşacak mı?

Son günlerde emeklilik hakları hakkında birçok iddia ortaya atıldı. Bu iddialardan biri de 25 yıl evli kalanların emekli olabileceğiydi. Bunun yanı sıra sigortası olmayan kişilerinde sigorta primlerini ödeyerek, emekli olması da gündemdeydi.

İddiaların arasında isteğe bağlı sigorta, yurt dışında yaşayan kadınların emeklilik hakları ve sigortası olmayan ev hanımlarının emeklilik hakları gibi haklar yer alıyordu. Gündemde sık sık yer alan haberlere rağmen henüz herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Bu nedenle şuan için ev hanımlarının emekli olması gibi bir durum söz konusu değil.

25 yıl evli kalanlara emeklilik hakkı verilmiyor

Bir kişinin emekli olması için yaş şartı, prim şartı, malullük durumu gibi şartlar dikkate alınmaktadır. Bu şartları yerine getiren kişilerin dışında 25 yıl evli kalanların emekli olabilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Çıkan haberler birçok kişiyi heyecanlandırsa da maalesef böyle bir kanun teklifi veya gündemdeki gibi bir görüşme şuan için ortada yok.