2020 firmaların faizsiz otomobil kampanyaları

2020 firmaların faizsiz otomobil kampanyaları

2020 faizsiz otomobil kampanyaları (Son fırsatlar) nelerdir? ÖTV indiriminin ardından faizsiz otomobil kampanyaları düzenleyen otomobil markaları hangileri? Otomobil satışlarını arttırmak ve vatandaşın araç sahibi olmasını sağlamak için kampanya düzenleyen ve faizsiz araç kredisi veren otomobil markaları merak ediliyor.

2020 Faizsiz Otomobil Kampanyaları

Salgın sonrası etkilenen sektörlerden biri de otomotiv sektörü oldu. Sektörün canlanması için ilk önce kamu bankaları düşük faiz oranları ile taşıt kredisi vermeye başladı. Ardından ÖTV ve KDV indirimleri geldi ve daha sonra otomobil firmaları özel indirimler yapmaya, kampanyalar düzenlemeye başladı. Bu kampanyalardan biri de faizsiz araç kredisi oldu.

ÖTV’ de yapılan indirim araçların fiyatlarının büyük ölçüde düşmesini sağladı. Geçen yıl ÖTV yüzünden sıfır araçlarla ikinci el araçlar neredeyse aynı fiyata geliyordu. 2020 yılında yapılan indirimler ve kampanyalar doğrultusunda sıfır araç alımlarının önü açıldı. Araç almak isteyenler bu kampanyalar ve indirimler sayesinde hayallerini gerçekleştirebilecek. Otomobil firmaları faizsiz veya düşük faizli araç kredisi vererek araç satışlarındaki oranı arttırmayı planlıyor.

Volkswagen Sıfır Faizli Araç Kredisi Veriyor!

2020 yılında ÖTV ve KDV indirimleri gerçekleşmeye başladı. Birçok marka ek olarak kampanya düzenlemektedir. Bu markalardan biri de Volkswagen oldu. Sıfır faiz ile araç kredisi veren Volkswagen, bu kampanyası ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Volkswagen’in düzenlediği kredi kampanyaları merak ediliyor. Faizsiz araç kredisi veren Volkswagen, VDF klasik kredi kampanyası ile de yüzleri güldürdü. 6 ile 48 aya varan vade seçenekleri ile %1,04 oranında faiz oranı uygulayan Volkswagen’in bu kampanyası binek araçları için geçerlidir. Kampanyadan yararlanmak için yetkili satış merkezlerine gitmeniz gerekmektedir.

Peugeot Sıfır Faizli Araç Kredisi

Daha önce de sıfır faizli araç kredisi kampanyası düzenlemiş olan Peugeot, ÖTV indirimlerinden sonra da bu kampanyayı düzenleyecektir. Kampanya daha önce yapıldığı zaman 208, 308, SUV 3008, Peugeot 508, yeni SUV 2008 modellerinde geçerli olmuştu. Verilen araç kredisi için 40 ay vade seçeneği de sunulmuştur. Modellere göre kredi miktarları ve faiz oranları değişiklik göstermektedir.

-208 modellerinde 45 bin TL kredi verilmekte ve %1,03 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu kredi için 40 ay vade seçeneği de sunulmuştur ve aylık taksit tutarı 1.468,36 TL olmaktadır.

-Peugeot 308 modelleri için 50 bin TL kredi verilmektedir. Uygulanan faiz oranı %1,05’ tir ve 40 ay vade seçeneği sunulmuştur.

-Peugeot SUV 3008 modeli için verilen kredi tutarı 60 bin TL’dir. Uygulanan faiz oranı %0,99’dur ve 20 ay vade seçeneği yer almaktadır. Peugeot SUV 5008, Peugeot 508, Peugeot yeni SUV 2008 modellerinde de aynı kredi tutarı ve aynı oranlar geçerlidir.

Nissan Sıfır Faizli Araç Kredisi

ÖTV indiriminden sonra Nissan otomobil markasının da büyük bir kampanya düzenlemesi beklenmektedir. Sıfır faizli araç kredisi beklenen otomobil markalarından biri de Nissan’ dır. Araç satışları ÖTV nedeniyle düşüş göstermektedir ve 2020 yılında da salgın nedeniyle bu düşüş devam etmiştir. Bu durumun sona ermesi için ÖTV ‘ de indirim yapılmıştır. Bu indirimin ardından pek çok otomobil markası harekete geçmiş ve kampanyalar düzenlemektedir.

Hyundai Sıfır Faizli Araç Kredisi

ÖTV indirimi sonrası araç kredisi kampanyası düzenlemesi beklenen otomobil markalarından biri de Hyundai olmuştur. Eski kampanyalarında büyük ilgi gören ve ödeme de büyük avantajlar sağlayan Hyundai’ dan ÖTV indirimlerinden sonra büyük bir kampanya beklenmektedir. Faizsiz kredi vermesi beklenen otomobil markalarından biridir. Henüz bu kampanyaya başlamamış olsa da 2020 yılında özel indirimli fiyatları göze çarpmaktadır.

2020 yılında 6 ay ertelemeli araç kredisi veren Hyundai, bu kredi için %0,95 faiz uygulamaktadır. Hyundai kampanyası içerisinde yer alan modeller ve kredi hesaplamaları şu şekildedir:

-Hyundai Yeni i20 modeli için kredi tutarı 30 bin TL’dir. 12 ay vade seçeneği sunulmuştur ve uygulanan faiz oranı %0,95 olarak belirlenmiştir. Aylık taksit tutarı 2.689,19 TL olmaktadır.

-Accent Blue modeli için kredi tutarı 30 bin TL’dir. 24 ay vade seçeneği sunulmuştur ve uygulanan faiz oranı %0,95 olarak belirlenmiştir. Aylık taksit tutarı 1.435,86 TL olmaktadır.

-Hyundai Kona modeli için kredi tutarı 30 bin TL’dir. 36 ay vade seçeneği sunulmuştur. Uygulanan faiz oranı %0,95 olarak belirlenmiştir ve aylık taksit tutarı 1.020,67 TL olmaktadır.

-Hyundai Tucson modeli için 30 bin TL kredi verilmektedir. 48 ay vade seçeneği sunulmuştur. Uygulanan faiz oranı %0,95’tir. Aylık taksit tutarı 814,99 TL olmaktadır.

-Hyundai Yeni Tucson modeli için kredi tutarı 40 bin TL’dir. 12 ay vade seçeneği sunulmuştur ve %0,95 oranında faiz uygulanmaktadır. Aylık taksit tutarı 3.585,46 TL olmaktadır.

Kia Sıfır Faizli Araç Kredisi

Kia’dan da ÖTV indiriminden sonra faizsiz kredi vermesi beklenmektedir. Kia Bongo ticari, Stonic, Cerato ve Sportgage modellerinde yapılan indirimler genellikle Haziran ayı içerisinde yenilenmektedir. Bu yüzden güncel kampanyaları mutlaka takip ediniz.