1000 TL maddi yardım kapsam dışına çıktı yazısı ne anlama geliyor?

1000 TL maddi yardım kapsam dışına çıktı yazısı ne anlama geliyor?

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahiplerine yönelik başlatılan yardım kampanyasına birçok kişi başvuru yapıyor. E-Devlet sistemi üzerinde kapsam dışına çıktı yazını görenler, maddi yardım kapsam dışına çıktı ne demek diye araştırmaktadır. İşte, detaylar…

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Devlet tarafından başlatılan ve 3 fazda gerçekleştirilen yardımlar devam ediyor. Yardım alan ihtiyaç sahipleri, e-Devlet sistemi üzerinden “Maddi yardım kapsam dışına çıktı” yazısı ile karşılaşabiliyor. Bu yazı ile karşılaşanlar, yazının ne anlama geldiğini araştırıyor.

Yardımlarda 3.faza gelindi

İhtiyaç sahiplerine yönelik başlatılan 1000 TL’lik yardımlarda 3.faza gelindi. İlk iki fazında başvuru alınmayan yardımların 3.fazında başvurulara dikkate alındı. Yardım alan vatandaşlar, e-Devlet üzerinden yardım durumu yazan bölümde “ Kapsam Dışına Çıktı ” yazısı ile karşılaşmaya başladı. Yardımının kesileceğini düşünen vatandaşlar, tedirginlik yaşadı.

Kapsam dışına çıktı yazısı ne anlama geliyor?

Maddi yardım kapsam dışına çıktı yazısının anlamı, bir devlet yardımının değerlendirmesinin sonuçlanması ve ödemenin kesinleştiği tarih sonrasıdır. Yani kişinin başvurusu kabul edilmiş ve yardım almaya hak kazanmıştır.

1000 TL yardımı nasıl alınır?

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yapılan 1000 TL yardımını almak için e -Devlet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru sonrası kişinin başvurusu değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirmenin ardından ise ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere yardım verilecektir. Yardımlar PTT memurları tarafından elden teslim edilecektir.