Ziraat Bankası’ndan 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Kampanyası! Genel Müdür Müjdeyi Verdi

Ziraat Bankası’ndan 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Kampanyası! Genel Müdür Müjdeyi Verdi

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın daha önce üzerinde çalıştıklarını belirttiği seracılık kampanyasını tanıttı. Kampanyada 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli kredi fırsatı müşterileri bekliyor.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’dan seracılık paketi ile ilgili açıklamalar geldi. Daha yeni duyurulan bu pakette 7 yıla kadar vade imkanı var. Yatırım miktarının %75’ine kadar, yıllık %8,25 faizle kredi verilecek. Destek paketi dahilinde çıkarılan paketin 2 yıl geri ödemesi talep edilmeyecek. Toplam olarak 10 milyon TL’ye kadar olan yatırımlarda hazine desteği de sağlanacak.

Hüseyin Aydın Seracılık Paketi Hakkında Açıklamalar Yaptı

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın seracılık paketi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Bu pakette yatırımın %75’ine kadar toplamda 7 yıla kadar vade yapılabilecek ve %8,25 faizle 8 yıl geri ödeme olmadan kredi imkanı sunulacak. Hüseyin Aydın seracılık paketi ile ilgili olarak bazı değerlendirmeler yaptı.

Aydın, total yatırım kredisi planlanan seraya göre işletme kredisi de vereceklerini ve bu krediyi 14’e böleceklerini açıkladı. Bu kredi sayesinde yetiştirilecek ürünlere göre daha piyasa şartlarına uygun işletme kredilendirmesi yapılacak. Aydın açıklamalarında, 10 milyon Lira’ya kadar varan yatırımlarda Hazine desteğinin de verileceğini belirtti. Bu destek 2020 yılına kadar devam edecek. İşletme kredilerindeki birim giderleri de güncellendi.

Ülkemizin Her Bölgesi İçin Kredi Alınabilecek

Bilindiği gibi Türkiye’nin büyük bir çoğunluğunda seracılık yapılabiliyor. Bundan dolayı bu kredi Türkiye’nin bütün bölgelerinde kullanılabilecek. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvuru yaparak bu krediyi alabilirsiniz. Antalya başta olmak üzere ülkemizin her bölgesinde serası zarar görmüş kişilerin hepsinin kredileri tekrardan vadelendirilecek.

Berat Albayrak Seracılık Kredisini Duyurmuştu

Türkiye İhracatçılar Meclisi Delegeler Çalıştayı’nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ziraat Bankası tarafından düşük faizli, Hazine Bakanlığı tarafından desteklenen seracılık kredisini vereceklerini bildirmişti. Berat Albayrak, yüksek gıda fiyatlarıyla mücadele edeceklerini ve kısa orta ve uzun vadede planları hayata geçireceklerini ifade etmişti.