Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank SMS ile en nasit kredi kartı borcu erteleme işlemi

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank SMS ile en nasit kredi kartı borcu erteleme işlemi

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik alanda olumsuz etkilenen vatandaşlara bankalar tarafından yeni hizmetler verilmeye devam ediyor. İşte en basit kredi kartı borcu erteleme işlemi ile ilgili ayrıntılar…

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşların yükünün biraz olsun hafiflemesi için bankalar yeni hizmetler vermeye başladılar. Son olarak kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kapsamında kredi kartı olan müşterilerin borçlarını tek bir kısa mesaj ile erteleme imkanları olduğu açıklandı.

Ziraat Bankası SMS ile Borç Erteleme

  • Kredi kartı borcu erteleme; KARTERTELE yaz boşluk bırak TC.NO yazılması,
  • Kredili Mevduat Hesap erteleme; KMHERTELE yaz boşluk bırak TC.NO yazılması,
  • Kredi Borcu Erteleme için; KREDIERTELE yaz boşluk bırak TC.NO yazılması ve mesajın 4757′ ye gönderilmesi gerekmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Erteleme

Vakıfbank kapsamında bu işlemin yapılabilmesi için Vakıfbank Mobil uygulaması üzerinden Kredi Kartı sekmesine girilmesi ve talep oluşturulması gerekmektedir. Şubeler ve çağrı merkezi üzerinden de gerçekleştirilebilen bu işlem intenet bankacılığıyla da yapılabilmektedir. Profilde yer alan Bize Yazın bölümüne girilerek burada yer alan Bireysel Krediler kısmından Covid-19 Kredi Taksit Erteleme Taleplerine gelinmesi gerekmektedir.

Halkbank Paraf Kart Borcu Erteleme

Bireysel kartlarda ve ticari kartlarda erteleme imkanı verilmiştir. Kartın son 6 hanesinin yazılması ve 3404’e gönderilmesi gerekmektedir.