Ziraat bankası traktör kredisi nasıl alınır? Traktör kredisi şartları neler?

Ziraat bankası traktör kredisi nasıl alınır? Traktör kredisi şartları neler?

Ziraat Bankası tarafından verilecek olan traktör kredisi cazip faiz oranı ile üst limit sınırı da yayınlanmış olan tebliğde bulunmaktadır. İşte, Ziraat Bankası traktör kredisi hesaplama 2020 şartları...

Ziraat Bankası tarafından düzenlenen kredi kampanyaları arasında traktör kredisi de yer almaktadır. Müşterilere verilecek olan traktör kredisinin faiz ve indirim oranları gibi bildiriler 3 Ocak tarihinde yayınlandı. 25 Mart tarihinde de Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından işlem yürürlüğe girdi. Ziraat Bankası tarafından verilecek olan traktör kredisinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, bu kredinin şartlarını araştırmaktadır. İşte, Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama 2020 Şartları...

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası, hayvancılık ve tarım sektöründe çalışan vatandaşlara cazip faiz oranı ile kredi çekme imkanı sunmaktadır. 2020 yılında Ziraat Bankası tarafından uygun faiz oranı ile verilecek olan tarım ve hayvancılık sektörü kredileri 3 Ocak tarihinde Resmi Gazete de yayımlanması ile yürürlüğe girdi. Kredi işlemlerinin yürürlüğe girmesi ile tarım ve hayvancılık sektöründe bulunan işyeri sahiplerine özel uygun faiz oranları tanınmaktadır. Ziraat Bankası tarafından verilmekte olan traktör kredisinin uygun faiz oranları ile ilgili detaylı bilgiyi linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası %50 Faizli Olarak Traktör Kredisi

Vatandaşlarımıza tanınmış olan uygun faiz oranı ile çekebilecekleri traktör kredisinin işletme kredileri üst limit sınırı ile 500.000 TL olarak belirlendi. %25 Faiz oranının uygulanması ile yurtiçi kapsamında makine alacak kişilere de %25 ilave edilerek toplamda %50 faiz oranı belirlendi.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Şartları Neler?

- Zirai kredi belgesi olan traktörler kapsamında %50 faiz oranı kullanılacaktır

- Ürecitilerin tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteriyor olması

- Alınacak olan ikinci el traktörlerin sekiz yaş veya da sekiz yaştan küçük olması

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası'na traktör kredisi için başvuruda bulunacaksanız sizden istenilecek olan belgeler şunlardır;

- Bilanço ve gelir tablosu

- Çiftçi belgesi

- Çiftçi kayıt sistemi belgesi

- Ticaret Sicili Gazetesi

- Noter onayı olan imza sirküleri

- Vergi levhası

- Oda kayıt belgesi

- Tapu Kaydı

- Kira Kontratı

Yeni ve hiç kullanılmamış olan traktörlere 3-6 ay ile 12 ay vade imkanıyla birlikte %75 oranı uygun görüldü. Çekilecek olan kredinin faiz oranı bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir.

Alınacak olan traktör ikinci el ise 5 yaşından küçük olması istenmektedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası tarafından verilmekte olan traktör kredisinin faiz oranı yıllık olarak %6 oranındadır.

Ziraat Bankası'ndan 60.000 TL kredi çekecek iseniz, aylık olarak %0,50 cazip faiz oranıyla birlikte 36 ay vadeli olarak aylık ödeme tutarınız 1,860 TL ortalamasındadır. Çekmiş olduğunuz kredi limitine gelen faiz oranı ile ödeyeceğiniz tutar yaklaşık 66.000 TL olacak.

Almak istediğiniz traktörün ücreti 75.000 TL tutarının altındaysa %50 oranı ile kredi fırsatından yararlanma imkanı tanınmaktadır.

Veya da almak istediğiniz traktörün ücreti 75.000 TL ile 250.000 TL arasındaysa da %25 indirim fırsatından yararlanma hakkınız bulunmaktadır.