Ziraat Bankası taşıt kredisi başvuru şartları ve başvuru işlemleri nasıl yapılır?

Ziraat Bankası taşıt kredisi başvuru şartları ve başvuru işlemleri nasıl yapılır?

Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası, müşterilerine çeşitli kredi imkanları sunmaktadır. Bankadan taşıt kredisi almak isteyen kişiler, Ziraat Bankası taşıt kredisi başvuru şartları ve başvuru işlemleri nasıl yapılır araştırmaya başladı. İşte ayrıntılar.

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Ziraat Bankası, mevduat ürünleri başta olmak üzere kredi ürünleri ve MTV ödemelerini kapsayan bankacılık sektörünün birçok alanında hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası taşıt kredisi

Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu taşıt kredisi ile istenilen otomobile sahip olmak mümkündür. Ziraat Bankası taşıt kredisi, 0 km ve en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için 48 aya varan vade sunmaktadır. Ruhsata kaydedilmesi şartıyla kamyonet, minibüs, pick-up gibi küçük ticari araçların alımını finanse etmek için de kullanılabilen bu kredinin kullanımı halinde araç, teminat olarak rehin alınır. Banka gerekli durumlarda ek teminat talep edebilirken, kredi vadesi boyunca KASKO ve hayat sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu taşıt kredisine şubeler, intenet bankacılığı ve 444 00 00 numaralı telefon bankacılığı ile başvuru yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası taşıt kredileri çeşitleri

İndirimli taşıt kredisi:

Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu İndirimli Taşıt Kredisi ile kredi alırken dilenen miktarda peşin ödeme yaparak, faiz oranı ve taksit tutarı azaltılabilmektedir. Bu kredi türünde müşteri, aracın bedelinin belli bir kısmını kendi kaynakları ile ödeyerek geri kalan tutarı kredi kullanarak ödeyebilmektedir.

Komisyonsuz taşıt kredisi:

Bu kredi türünde istihbarat ve haberleşme ücreti tahsil edilmemektedir. Komisyonsuz taşıt kredisi 0 km ya da en fazla 5 yaşındaki araçlar için kullanılabilmektedir.

Transfer taşıt kredisi:

Ziraat Bankası’ndan alınan kredi yapılandırılarak, düşük faiz seçeneklerinden faydalanılabilir ve taksit tutarları azaltılabilmektedir. Bu kredi türü, 0 km ya da en fazla 5 yaşındaki araçlar için kullanılabilmektedir.

Günün merak edilen tüm olaylarından haberdar olmak istiyorsan, ne duruyorsun, hadi bizi Instagram’da takip etmeye başla.

Gündemde neler olup bitiyorsa, ayrıntılarıyla Facebook grubumuzda! Hadi, sen de katıl aramıza!