Ziraat Bankası Kredi Çekme Şartları Nelerdir? Kredi Kullanımında İstenen Belgeler!

Ziraat Bankası Kredi Çekme Şartları Nelerdir? Kredi Kullanımında İstenen Belgeler!

İhtiyaç durumunda kredi kullanmak isteyen vatandaşlarımız için en avantajlı banka bir devlet bankası olan Ziraat Bankası gibi duruyor. Ziraat Bankası'ndan kredi çekmek istemeniz durumunda bankanın sizden istediği kredi çekme şartları nelerdir?

Birçok insan günümüz koşullarında gelirini yetiştiremiyor. Bu durumda tüketicilere can simidi olan kurumlar ise kamu ve özel bankalar oluyor. Bankalara müracaat ettiğimizde ise hepsinde farklı faiz oranlarıyla karşılaşıyoruz. Hangi bankadan kredi kullanmanın avantajlı olacağını seçmek de sıkıntılı bir süreç olarak bizi karşılıyor.

Kredi çekerken tabii bankalarda kredi vereceği tüketiciyi iyice denetlemek ve kayıp yaşamamak istiyor. Bu koşullar altında kredi kullanımında en avantajlı banka Ziraat Bankası gibi gözüküyor. Kredi notunu da pek göz önünde tutmayan Ziraat Bankası kredi notunuzu da düzeltmeniz de yardımcı olabilecek devlet bankalarının başını çekiyor.

Bireysel İhtiyaç kredisi için Ziraat Bankası, başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, şubece istenebilecek diğer belgeleri istemektedir.

Bireysel ihtiyaç kredisi ile Ziraat bankası kolay ve esnek bir ödeme fırsatı sunmaktadır. 60 aya varan vadelerle borçlanma sağlayan kredi için şahsi veya maddi teminat istenirken kredi boyunca hayat sigortası da yapılmaktadır.

İndirimli Tüketici İhtiyaç kredisi için Ziraat Bankası, başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, serbest meslek grubunda çalışmakta iseniz üyelik belgesi fotokopisi,tüzel kişiliklerin ortağı olan kişiler şirekete ait sözleşmenin yayımlandığı ticari sicil gazete numarasıve kredi ile ilgili belgeler istemektedir.

Tüketici Avans Kredisi için Ziraat Bankası,başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi istemektedir ayrıca bunun dışında teminat da istemektedir.

Eğitim Kredisi için Ziraat Bankası, başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi istemektedir bunlarla birlikte eğitime ilişkin öğrenci belgesi istemektedir.

İpotekli Kişilere Finansman Kredisi için Ziraat Bankası, başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, serbest meslek grubunda çalışmakta iseniz üyelik belgesi fotokopisi,tüzel kişiliklerin ortağı olan kişiler şirekete ait sözleşmenin yayımlandığı ticari sicil gazete numarasıve kredi ile ilgili belgeler istemektedir ve teminata konu olan taşınmaz ile ilgili belgeleri istemektedir.

Bireysel Konut Kredisi ve Bireysel Taşıt Kredisi için başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, şubece istenebilecek diğer belgeleri istemektedir. Bireysel Konut kredisi ile 10 yıl vadede satın aldığınız taşınmazın ekspertiz değerinin %80 ini kolaylıkla karşılayabilirsiniz.kredi ile gayrimenkul de ipotek kurulur. Banka isterse ek teminat alır. Kredi süresi boyunca menkul için hayat, konut ve zorunlu deprem sigortasını yapmaktalar,

Ortak konut, başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, serbest meslek grubunda çalışmakta iseniz üyelik belgesi fotokopisi,tüzel kişiliklerin ortağı olan kişiler şirekete ait sözleşmenin yayımlandığı ticari sicil gazete numarasıve kredi ile ilgili belgeler istemektedir

transfer konut başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, serbest meslek grubunda çalışmakta iseniz üyelik belgesi fotokopisi,tüzel kişiliklerin ortağı olan kişiler şirekete ait sözleşmenin yayımlandığı ticari sicil gazete numarasıve kredi ile ilgili belgeler istemektedir .

İnşaat Tamamlama kredisi içinde başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi, serbest meslek grubunda çalışmakta iseniz üyelik belgesi fotokopisi,tüzel kişiliklerin ortağı olan kişiler şirekete ait sözleşmenin yayımlandığı ticari sicil gazete numarasıve kredi ile ilgili belgeler istemektedir. Bir tek inşaat tamamlama kredisi için yapımı devam eden projenin %70 inin tamamlanmış olması gerekmektedir.