Zamlı öğretmen maaşları ne kadar? 2020 Temmuz öğretmen zammı

Zamlı öğretmen maaşları ne kadar? 2020 Temmuz öğretmen zammı

Temmuz ayında memurlara yapılacak olan zamların ne miktarda olacağı milyonlarca kişi tarafından merak edilmektedir. İnternet üzerinde 2020 senesi Temmuz ayında zamlı öğretmen maaşları ne kadar olacağı konusunda tartışmalar ortaya konmaktadır. Önceki zam dönemi olan Ocak ayında memurların maaşlarına %4 zam uygulanmıştı…

Toplu sözleşme zammı bünyesinde her sene Ocak ve Temmuz aylarında memur maaşlarına zam yapılmaktadır. Memur-Sen ile hükümet arasında yapılan anlaşma neticesinde zam oranları belirlenmektedir. 6 ayda bir güncellenen maaşlara yapılan zamlar TÜİK verileri, enflasyon oranları, yaşam maliyetleri ve benzeri unsurlar göz önünde bulundurularak hesaplanıyor. 2020 senesinin ilk zam dönemi olan Ocak ayında %4 zam yapıldığı görülmüştür. İkinci zam dönemi olan Temmuz ayında ne kadar zam yapılacağı merakla beklenen konular arasındadır. Maaşlara en az %4’lük bir zam uygulanacaktır.

2020 Temmuz Zamlı Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

1 Temmuz 2020’den itibaren %4 oranında artış gösterecek olan öğretmen maaşları 15 Temmuz tarihinden itibaren hesaplara aktarılacak. %4’ten daha çok zam yapılmasının beklenmediği bu Temmuz dönemi içinde maaşların artış göstermesinde vergi dilimi, BES kesintisi, aile ve çocuk yardımı, hizmet senesi, kıdem ve derece ile ek ders ücretleri gibi hususlar da etkili olacak.

  • 9/1 derecesinde mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin maaşı 4300 TL civarında olacaktır.
  • 7/3 derecesinde 5 sene deneyimli öğretmen maaşları 4400 TL civarında olacaktır.
  • 5/2 derecesinde 10 sene deneyimli öğretmenlerin maaşları 4800 TL civarında olacaktır.
  • 3/1 derecesinde 15 sene deneyimli öğretmenlerin maaşları 4900 TL civarında olacaktır.
  • 2/3 derecesinde 20 sene deneyimli öğretmenlerin maaşları 5000 TL civarında olacaktır.
  • ¼ derecesinde 25 sene deneyimli öğretmenlerin maaşları ise 5100 TL civarında olacaktır.
  • Zamlı öğretmen maaşları ne kadar? 2020 Temmuz öğretmen zammı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.