Yabancı dil bilerek yapılabilecek meslekler nelerdir?

Yabancı dil bilerek yapılabilecek meslekler nelerdir?

Yabancı dil bilmek günden güne daha önemli bir hale gelmektedir. Vatandaşlar ise, Yabancı dilinizi kullanarak yapabileceğiniz meslekler nelerdir? sorusunu araştırmaktadır.

Yabancı dil sahibi olmak meslek edinebilmek için de kullanılabilmektedir. Hal böyle olunca pek çok lisan bilen insan bilgileri ile hangi meslekleri yapabileceklerini araştırmaktadır. Yabancı dil bilmek günümüzde pek çok sektörde gerekli olan bir durumdur. Ancak yeterli tahsili olmadan da sadece dil bilerek büyük firmalarda iş sahibi olabilirsiniz.

Yabancı dil bilerek yapılabilecek meslekler nelerdir?

 • Oyun çeviricisi
 • Marka uzmanı
 • Şirket temsilcisi
 • Uçuş görevlisi
 • Analist
 • Moda alıcısı
 • Personel alma memuru
 • Filolog
 • Dil bilimci
 • Turist rehberi
 • Yabancı dil öğretmenliği

Yabancı dil bilerek oyun çevirmeni nasıl olunur?

Piyasaya sürülen oyunların hemen hemen hepsi bünyesinde pek çok dili barındırmaktadır. Bu oyunlarda bulunmayan dillerin çevirisi ise oyun çevirmenleri tarafından yapılmaktadır. Önek vermek gerekirse yeni çıkan bir oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyorsa bu görevi alarak hakim olduğunuz dilden çevirisini yaparak oyuna ekleyebilirsiniz ve bu sayede para kazanabilirsiniz.

Yabancı dil bilerek marka uzmanı nasıl olunur?

Marka uzmanları dev şirketlerde iş bularak buralarda proje hazırlayabilir ve hazırlanacak proje için sokağa çıkarak insanlara bunu tanıtabilir. Pek çok insandan fikir alarak proje geliştirerek ana şirkete sunar ve bu sayede hem dev markalar reklam yapmış olur hem de proje sahibi kişi para kazanabilir.

Yabancı dil bilerek şirket temsilcisi nasıl olunur?

Genel olarak oyun şirketlerinin temsilciliği yapıldığında hem pek çok ülke gezerek hem de para kazanarak şirketi temsil edebilirsiniz. Şirket temsilciliği görevinde bulunacak kişilerin en az 2 dil bilme zorunluluğu bulunur. Bu kişiler genel olarak gittiği ülkelerde oyuncularla sohbet ederek bilgi toplarlar ve oyun geliştiricileri ile bu durumu anlatarak çalışmalar yapabilirler.

Yabancı dil bilerek uçuş görevlisi nasıl olunur?

Yabancı ülkelere uçuş yaparken görevlilerde asıl aranan özellik kaç dil bildikleridir. Bir yandan seyahat ederken diğer yandan para kazanmak isteyen pek çok kişinin talep ettiği bu meslek son zamanların en rağbet gören mesleklerinden bir tanesidir.

Yabancı dil bilerek analist nasıl olunur?

Özelikle bankacılık sektöründe en önemli durumlardan bir tanesi olan yurtdışı ile iş yapmak için yabancı dil bilen kişiler aranmaktadır. Bu kişiler yurtdışında ki insanların yaşayışları ve talepleri doğrultusunda rapor hazırlarlar bu raporlar doğrultusunda bankalar reklam kampanyalarını ayarlarlar. Analist olacak kişilerde ana dil dışında en az bir dil bilmeleri istenmektedir.

Yabancı dil bilerek moda alıcısı nasıl olunur?

Her ülkenin belirli dönemlerde belirli modaları olsa da bu sektörün içinde olanlar modanın yurtdışında olduğunu bilmektedir. Moda alıcıları özellikle İspanya ve İtalya gibi ülkelere giderek büyük markaların defilelerine giderek modada ki yenilikleri raporlarlar. Bu sayede hem para kazanırlar hem de ülke gezerler.

Yabancı dil bilerek personel alma memuru nasıl olunur?

Personel alma memurları her sektörde ve her şirkette bulunan ve alıancak personellerin genel bilgilerini inceleyen kişilerdir. Bu kişiler öte yandan yabancı dil bildiğini belirten kişilerle o yabancı dilde konuşarak dil yetkinliklerini ölçerler. Yurtdışı şubelerinde alım yapılacaksa bu kişileri personel alma memurları belirler.

Yabancı dil bilerek filolog nasıl olunur?

Filologlar ülkelerin yaşayışlarını, kültürlerini, siyasi olaylarını ve edebiyatını incelerler. Filologların araştırma yaptıkları ülkelerin genel bilgilerine hakim olduğu gibi aynı zamanda o ülkenin diline de hakim olmaları gerekmektedir.

Yabancı dil bilerek dil bilimci nasıl olunur?

Dil bilimciler ana dil başta olmak üzere yabancı dillerin tarihini ve terimlerini incelemektedir. Diller araştırılırken o ülkenin kültürel yapısı ve toplumunun da bilinmesi gerektiği için yabancı dili anadili gibi bilen kişiler bu mesleği yapabilirler.

Yabancı dil bilerek turist rehberliği nasıl olunur?

Turist rehberleri yabancı turistlerin o bölgenin tarihini öğrenmek isterler. Bu durumlarda ise yabancı dil bilen kişiler görev alarak yabancı turistlere oranın tarihini ve detaylarını anlatırlar. Bu sayede hem para kazanabilir hem de yeni yerler gezebilirsiniz.