Volkswagen Türkiye fabrikasını nereye kuracak? Manisa'yı mı seçti?

Volkswagen Türkiye fabrikasını nereye kuracak? Manisa'yı mı seçti?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’la yaptıkları görüşme hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Volkswagen Türkiye fabrikasını nereye kuracak? Manisa'yı mı seçti? İşte görüşmenin ayrıntıları…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa’da kuru üzüm rekolte ve fiyatlarını açıkladığı sırada diğer yandan da imar problemi hakkında yapılması gerekli olan yardımı yapacaklarını, öbür taraftan da uzun süredir nereye yapılacağı konusunda belirsizliklerin olduğu Volkswagen fabrikası hakkında kritik açıklamalarda bulundu.

Volkswagen markasının Türkiye’de kuracağı fabrika hakkında Manisa’nın isminin geçtiği son görüşmelerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın çalışmalarına başladığı açıklandı.

Manisa mı Seçildi?

Manisa’nın bir tarım şehri olmasının yanı sıra önemli bir sanayi şehri olarak da karşımıza çıktığını ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dünya devi firmanın fabrikayı kurmak için Manisa’yı seçtiğini belirtti.

Kendini Manisa’da evinde gibi hissettiğini söyleyen Pakdemirli, Manisa’da 515.000 hektar tarım arazisinin bulunduğunu söyledi ve Manisa’nın yalnızca bir tarım şehri olmadığını aynı zamanda bir sanayi şehri olduğuna da dikkat çekti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birkaç ay önce görüşme yaptığını söyleyen Bakan Pakdemirli Manisa’da bir araba firmasının yatırım yapması gibi bir durumun söz konusu olduğunu ve kendisinin de fikrini sorduğunu anlattı. Tarım ve Orman Bakanı, Sanayi Bakanı’ndan gelen bu soru karşısında ne yapılması gerekiyorsa onu yapmasını istediğini ve tüm yetkinin kendisinde olduğunu, istediği imzayı atabileceğini söylediğini dile getirdi. Manisa için son derece önemli bir yatırım olduğunu da ekledi ve açıklamalarına son verdi.