Van'da teslim olan teröristten PKK itirafı

Van'da teslim olan teröristten PKK itirafı

Van'da güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı terörist, örgütün içeride infaz ve işkencelere başlandığını ve kendisinin bundan kurtulmak için kaçtığını söyledi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen PKK'lı teröristlerin ikna edilerek teslim olmalarına yönelik çalışmalar devam ediyor. Son olarak Van'ın Çatak ilçesi kırsalında güvenlik güçlerine teslim olan bir terörist PKK terör örgütünün iç yüzünü anlatarak örgüt içinde infaz ve işkencelerin başladığını söyledi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, teröristle yapılan ilk konuşmada, son zamanlarda terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik başarılı operasyonlar sonucunda sözde lider kadrolar başta olmak üzere ağır kayıplar veren örgütün sözde başarısızlıklarının faturasını örgüt üyelerine yüklediklerini öğrendikleri belirtildi.

Açıklamada ayrıca terörsitin, terör örgütü PKK/KCK'nın örgüt içi işkencelere ve infazlara başladığını, infaz edilen teröristler ile aynı akıbeti yaşamaktan korkan teröristlerin de örgütten kaçarak, kendisi gibi güvenlik güçlerine sığınmaya başladıklarını itiraf ettiği bildirildi.

18 yaşından küçük çocukların çeşitli vaatlerle kandırılarak örgüte kazandırıldığını, daha sonra da uyuşturucuya alıştırılarak taciz edildiklerini, sonra da eylemlerde ön saflarda kullanılarak ölüme itildiğini itiraf eden PKK'lı terörist, güvenlik güçlerine teslim olduktan sonra devletten hiç beklemediği iyi muamele gördüğünü, sürecin her aşamasında güvenlik güçlerinin yanında olduğunu, devletin bu gerçek yüzünün bilinmesi halinde örgütte kimsenin kalmayacağını aktardığı öğrenildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada ayrıca kendilerini kurtarma adına teslim olmak isteyen örgüt mensuplarının vakit geçirmeksizin en yakın güvenlik kuvvetine müracaat etmeleri ya da telefon etme imkanı bulurlarsa 140/155/156 numaralarını aramalarının kendileri için tek kurtuluş olacağı ifade edildi.