Ucuz Yaz Tatili İçin Yazlık veya Devremülk Kiralayın

Ucuz Yaz Tatili İçin Yazlık veya Devremülk Kiralayın

Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte ucuza tatil yapmak isteyenler arayış içinde! Yaz tatilini ucuza getirmek için alternatif yollar. Ucuza yaz tatili yapmanın bir çok alternatifini sizin için haberimizde derledik.

Ucuz Tatil İçin Yazlık veya Devremülk Kiralayın!

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil sezonu açıldı. Çoğu kişi nereye gideceğini düşünürken, yaz tatili hesabını da son dakika yapanlar için tatili ucuza getirmenin bazı püf noktaları bulunuyor. Otelde yaz tatili geçirmek yerine yazlık veya devremülk kiralamak tatilinizi daha ucuza getirecek. İşte hesaplı tatilin püf noktaları...

40 Milyarlık Tatil Harcaması

Tatil sezonunun yavaş yavaş açılmasıyla birlikte okulların kapanmasına kısa bir süre kaldı. Vatandaşlar artık tatil planları için arayış başladı. Çoğu kişi nereye gideceğini, tatile ne kadar harcayacağını düşünüyor. Tatilde yapılan harcama bütçeye önemli bir yük getiriyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre; 2018’de vatandaş seyahat başına ortalama 513 lira harcadı. Toplam harcama ise 40.3 milyar lira oldu. Peki tatil için yeterli bütçesi olmayanlar ne yapmalı? Ucuz tatile çıkmanın yolları neler? İşte merak edilenler...

Eş-Dost Yazlıkları

Eğer otel bütçenizi zorluyorsa ve erken rezervasyon indirimlerini kaçırdıysanız eşiniz dostunuz, akrabanızın yazlığı altenatif bir seçenek olabilir. Bu seçenekleri de göz önünde bulundurun.

Pansiyonlar

Yaz sezonunda vaktin çoğu sahil kenarlarında geçiyor. Bu nedenle geriye sadece gece konaklayacağınız uygun fiyatlı bir pansiyon bulmanız gerekebilir. Pansiyonda pazarlık yapmayı unutmayın.

Ev Kiralama Revaçta

Kalabalık aileyseniz ya da arkadaş grubunuzla uzun süreli bir tatil yapmayı düşünüyorsanız eşyalı yazlık ev kiralayın. Ev kiralamaları son dönemde baya revaçta. sahibinden.com gibi platformlarda binlerce kiralık yazlık ev bulabilirsiniz. Havuzlu, denize nazır ya da yakın ve fiyatları da çok uygun.

Çadır Seçeneği

Bir dönemler çok moda olan karavan ve çadır tatil günleri altenatif olarak öne çıkıyor. Özellikle gençler için oldukça iyi bir seçenek. Bunun için ise kamp yeri araştırması yaparak konaklama maliyetinizi minimumda tutabilirsiniz.

Devremülk Altenatifi

Otel, pansiyon veya evlerin altenatifi devremülk kiralamak olabilir. Devremülkün en önemli avantajı uygun fiyata 15 gün gibi bir süre, evinizde gibi konaklama imkânı sunması. Sahil kentlerinde devremülk altenatifi çokça. Ancak sözleşme yaparken dikkatli olun.

Hafta İçi Günübirlik

Eğer tatile gidecek bütçeniz yoksa, o zaman sizin için en iyi altenatif özellikle hafta içi izin alarak günübirlik kaçamak yapabilirsiniz. Hafta içi otel ücretleri daha uygun olur.