Türkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımı

Türkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımı

Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesinden duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda personel alımı yapılacağı açıklandı. Türkiye İş Kurumu ile 44 Şehirde sınavsız personel alımı…

Türkiye İş Kurumu personel alımı yapacağını duyurdu. Duyuruda mezuniyet şartsız, ilkokul, lise ve üniversite mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağı bilgisine yer verildi. Başvurular intenetten üzerinden yapılacak. Personel alımları farklı şehirlerdeki özel işyerlerine yapılacak.

İşbaşı Ve Mesleki Eğitim

Türkiye İş Kurumu resmi intenet sitesinden duyuru yayımladı. Duyuruda personellerin iş başı ve mesleki eğitim kursu kapsamına alınacağı ve kurs boyunca gençlere günlük ödeme yapılacağı belirtildi. Günlük 89 TL 'ye kadar yapılacak harçlık ödemesi ile personellere iş öğretilecek. İş öğretilmesinin ardından gençler, İŞKUR tarafından işe yerleştirilecek. Böylelikle gençler, hem meslek hem iş sahibi olacak.

Başvuru Genel Şartları

İşbaşı ve mesleki eğitim kursu başvuru genel şartları şu şekilde sıralanmıştır:

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  • 15 yaşını tamamlamış olmak,

  • İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

  • Emekli olmamak,

  • Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

  • Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

    İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan kişiler, programlara katılabilmektedirler.

Tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Mesleki eğitim ve işbaşı eğitim kurslarına başvuru yapmak isteyenler, aşağıdaki adımları izleyerek başvurusunu intenet üzerinden yapması gerekmektedir.

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın.

Açılan sayfada iş arayan kısmından TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda üst menüde bulunan ONLİNE İŞLEMLER kısmına tıklayın.

Bu menüde kurslar kısmına gidin ve müracaatınızı yapın.

Güncel İlanlar

İŞKUR 'daki güncel ilanlar şu şekilde:

İşbaşı Eğitim Programları

Türkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımı

Türkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımı

Mesleki Eğitim Programları

Türkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımı

Türkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımıTürkiye İş Kurumu ile 44 Şehire sınavsız personel alımı