Türkiye İş Bankası İlk Çeyrekte 1.4 Milyar Lira Net Kar Yaptığını Açıkladı

Türkiye İş Bankası İlk Çeyrekte 1.4 Milyar Lira Net Kar Yaptığını Açıkladı

Türkiye İş Bankası 2019 senesinin ilk çeyrek bölümünde elde ettiği ekonomik değerlerin analizini yaptı.İş Bankası 1.4 Milyar TL Net Kar Açıkladı! İşte Türkiye İş Bankası'nın 2019 senesi ilk 3 ayında elde ettiği kazançlar ve ayrıntıları...

İş Bankası 1.4 Milyar TL Net Kar Açıkladı!

İş Bankası’nın Aktif Büyüklüğü 426 Milyar Liraya Ulaştı

Türkiye İş Bankası’nın yapmış olduğu açıklama kapsamında bu senenin ilk çeyrek bölümünde elde edilen finansal sonuçlara yer verildi. Bu sonuçlara göre bankanın ilk 3 aydaki net karının 1.4 milyar TL olduğunu belirtildi. Bankanın bu seneki ilk çeyrek sonrasında aktif büyüklüğünün 426 milyar TL’ye ulaştığı ifade edildi. İş Bankası’nın toplam mevduatları ise geçen seneye göre %3,5 oranında arttı.

İş Bankası 3.2 Milyar TL’lik Menkul Kıymet İhraç Etti

İş Bankası tarafından yapılan açıklamada senenin ilk 3 ayında 3.2 milyar TL’lik menkul kıymet ihracı yapıldığı da ifade edildi. Bankanın öz kaynakları toplamı ise 50.4 milyar TL seviyesine yükseldi. Sermaye yeterlilik rasyosu da %16,1 seviyesinde.

İş Bankası Nakdi Kredileri 93.6 Milyar TL Oldu

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, bankanın istihdamda ve yatırımda devamlılık kazandıran kaliteli seviyesi yüksek projeleri insanlara sunduklarını ve bunun bu şekilde devam edeceğini söyledi. 2019 senesinin Mart ayı sonu ile birlikte İş Bankası toplam kredi hacminin yükseldiğini, sağladıkları kredilerin 93.6 milyar TL tutarında olduğunu ifade etti. Gayri nakdi kredilerin ise 270.9 milyar TL olduğunu belirtti.