TOKİ Temmuz 2020  satış ve kiralama fırsatları açıklandı! TOKİ 9 Temmuz Açık Artırma internet canlı yayını

TOKİ Temmuz 2020 satış ve kiralama fırsatları açıklandı! TOKİ 9 Temmuz Açık Artırma internet canlı yayını

TOKİ tarafından 2020 Temmuz satış ve kiralama fırsatları ile ilgili yaşanan son gelişmeler belli oldu. TOKİ 9 Temmuz açık artırma internet canlı yayını ile arsa satışı ve arsa kiralama süreci gerçekleşecek.

TOKİ resmi web sayfasında Temmuz ayına özel satış ve kiralama olanakları duyuruldu. 1 milyar 100 milyon 305 bin 828 TL’lik arsa satışları ve kiralanması 9 Temmuz tarihinde açık artırma metoduyla gerçekleşecek.

TOKİ’nin yapmış olduğu açıklamalarda bazı illerde arsa satışlarıyla kiralamalar yapılacak.

Hangi illerde arsa satışı ve kiralama yapılacak?

TOKİ tarafından Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şınak ve Tekirdağ’da 199 tane arsa satışı gerçekleşecek. Öte yandan Iğdır’da, Konya’da ve İzmir’de 1 milyon 345 bin 474 metrekarelik yedi arsa 5 yıllığına kiralanacak.

Teklifler intenetten verilebilecek

9 Temmuz 2020 Perşembe saat 13.30'da Bilkent Otel Ankara'da yapılacak. Vatandaşlar (www.emlakyönetim.com.tr) adresinden teklif verebilecekler.

Satışa çıkarılan arsalardaki özellikler

TOKİ tarafından yapılan açıklamalarda konut, ticaret, rekreasyon alanları, özel eğitim, sosyal tesis, eğitim, dini, Pazar ve çorak arsalar satışa çıkarılacak veya kiralanacak.

İstanbul Başakşehir İkitelli’de ticaret ve kapalı spor salonu, Büyükçekmece’de plansız arsa, Eyüpsultan’da konut ve yol, Pendik’te konut, Tuzla’da turizm ve konut, Ankara Gölbaşı’nda konut, Sincan’da konut ve ticaret arsaları, Yenimahalle’de sanayi sitesi ve konut alanı, İzmir Aliağa’da konut, Konya Karatay’da sanayi alanı, Balıkesir’de ticaret alanı, Sakarya Karasu’da konut ve park, Afyonkarahisar’da konut, sanayi, tarım ve hayvancılık tesis alanı niteliği taşıyan arsaların satışı gerçekleşecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.