TOKİ Konya Altınekin sosyal konut projesi konut kura çekilişi hak sahibi isim listeleri

TOKİ Konya Altınekin sosyal konut projesi konut kura çekilişi hak sahibi isim listeleri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Konya'nın 3 ilçesinde başlayan TOKİ konut projelerinde kura çekilişleri bugün gerçekleştirildi. Altınekin, Ereğli ve Cihanbeyli ilçelerinde yapımı devam eden 2+1 ve 3+1 evler çekiliş sonucu sahiplerini buldu.

Konya’da yapımına başlanan TOKİ konut projesinde bugün yapılacak kura ile birlikte başvuru sahipleri ev sahibi olup olamayacaklarını öğrenecekler. 2+1 ve 3+1 evler yapılan kura sonucunda sahiplerini bulacak. Konya’nın 3 ilçesinde yapımına devam edilen TOKİ toplu konut projesi kapsamında 3 ilçede de yapılan evler için düzenlenecek çekiliş, toplum sağlığı göz önünde bulundurularak intenet üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek.

TOKİ Konya kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ereğli, Altınekin ve Cihanbeyli ilçelerinde yapılan toplam 704 konutun sahibini bulacağı çekilişin sonucu TOKİ’nin resmi intenet sitesinde yayımlanacak.

TOKİ Konya Altınekin kura sonucu

2. Etap projesi adı altına başlatılan proje kapsamında 140 tane 2+1 evin ve 64 tane de 3+1 evin sahipleri açıklanacak. Bugün saat 11:00’da başlayan çekiliş sonuçlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://talep.toki.gov.tr/projeler/KonyaAltintekin/ks21.pdf

http://talep.toki.gov.tr/projeler/KonyaAltintekin/ks31.pdf

TOKİ Konya Altınekin sosyal konut projesi konut kura çekilişi hak sahibi isim listeleri

TOKİ Konya Cihanbeyli kura sonucu

8 Temmuz saat 11:00 itibariyle başlayan kuralarda ikinci kura saat 13:00’da Cihanbeyli ilçesindeki konutlar için yapıldı. 2+1 ve 3+1 dairelerin bulunduğu projede 200 ev sahiplerine kavuştu. Noter huzurunda intenet üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen çekilişin sonuçları TOKİ’nin resmi intenet sitesinde yayımlandı.

TOKİ Konya Ereğli kura sonucu

TOKİ’nin bugün son olarak yapacağını duyurduğu kura ise Konya’nın Ereğli ilçesinde bulunan konutlar için gerçekleştirildiği. Toplam 300 dairenin bulunduğu projede 210 tane 2+1, 90 tane ise 3+1 ev yeni sahipleri ile tanıştı. Canlı olarak intenet üzerinden yapılan çekiliş sonuçları, canlı yayının ardından resmi siteden yayımlandı.

TOKİ Konya Altınekin sosyal konut projesi konut kura çekilişi hak sahibi isim listeleri

TOKİ kura çekilişleri nasıl yapılıyor?

TOKİ kura çekilişlerini yetkililerin huzurunda canlı olarak gerçekleştirmektedir. Ev sahibi olacakların belirlendiği kuralar noter ve idari yetkililer ile birlikte yapılmaktadır.

  1. Hak sahiplerinin belirlendiği kurada toplam konut sayısının %10’u kadar olan konut sayısı alınan karar sonucu Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri, Dul ve Yetim kişiler adına işlem görmektedir. Bu gruplar için yapılan çekiliş sonucunda ev sahibi olmaya hak edemeyen vatandaşlar, diğer konutlar içinde kuraya girme hakkına sahip olacaklardır.
  2. Toplam konut sayısının %5 kadarı Engelli vatandaşlar için alınan karar sonucu ayrılmıştır. Bu kişiler yapılan kurada ev sahibi olmayı hak edemedikleri takdirde diğer kategoriden de kuraya katılma hakkına sahiplerdir.
  3. Diğer ev sahibi olacaklar belirlenen tarihte yapılan çekiliş sonucu ev sahibi olabileceklerdir.

Yapılan kura sonucunda ev sahibi olmaya hak kazanamayan başvuru sahipleri, başvuru için yatırdıkları tutarı işlem yaptıkları banka üzerinden 5 iş günü içerisinde tahsil edebileceklerdir. Yapılan çekiliş sonrasında konutların fiyatlarının belirlenmesi ile birlikte son olarak Konut Belirleme Kurası yapılarak hak sahipleri konutlarına kavuşacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.