Toki Faizsiz Kredilerden Kimler Yararlanabiliyor? Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Toki Faizsiz Kredilerden Kimler Yararlanabiliyor? Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TOKİ, yasal çerçeve kapsamında belirlenen şartları taşıyan bireylere faizsiz konut kredisi imkanı sağlamaktadır. TOKİ kampanyası kapsamında bütçenize uygun vade seçeneğiyle faizsiz konut sahibi olabilirsiniz. İşte Toki faizsiz konut kredisi kampanyası başvuru ve diğer detayları.

TOKİ, her yıl birtakım kriterleri taşıyan vatandaşlara faizsiz konut kredisi finansmanı sağlamaktadır. TOKİ güvencesiyle faizsiz kredilerin sağlanabilmesi için gerekli kriterler yasalarla düzenlenmiştir.

Toki Faizsiz Kredilerden Kimler Yararlanabiliyor?

Harp veya vazife malulü aylığı alanlara, dul ve yetimlere, eşi yaşamını yitiren ve evlenmiş veya dul kalan eşlerin çocuklarına, çocuk yok ise anne veya babaya faizsiz kredi olanağı sağlanmaktadır. Aynı zamanda 5434, 5510 ve 2330 sayılı kanun maddeleri kapsamında yaşamını yitirenler de faizsiz kredi imkanından yararlanabilmektedir.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TOKİ’nin faizsiz konut kredisi başvuruları Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla yapılmaktadır. Emeklilik İşlemleri Genel Müdürlüğü tarafından alınacak resmi belge ile Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunulmalıdır. Bankaya resmi SGK evrakı ile başvuran kişilere faizsiz konut kredisi sağlanmaktadır.

Maaşın 4’te 1’i SGK Tarafından Kesilir

Kredinin geri ödemesi yapılırken, başvuru sahibinin maaşının dörtte biri SGK tarafından kesilir. Başvuruda bulunan kişilerden bir defa olmak suretiyle masraf tutarı alınmaktadır. Masraf ise kredi tutarının yüzde 1’ine tekabül etmektedir. Bütçenize uygun vadelerle ödeme süresi boyunca sadece ana para ödemesi yaparak ev sahibi olabilirsiniz.