TOKİ Eskişehir Sivrihisar sosyal konut projesi konut kura çekilişi hak sahibi isim listeleri

TOKİ Eskişehir Sivrihisar sosyal konut projesi konut kura çekilişi hak sahibi isim listeleri

TOKİ Eskişehir Sivrihisar'daki konutların sahiplerini belirlemek için bugün kura çekilişi düzenledi. İnternet üzerinden canlı olarak düzenlenen çekilişte, ev sahibi olacaklar belli oldu.

TOKİ tarafından Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde başlatılan konut projesinin kura sonuçları ev sahipleri tarafından araştırılmaya başlandı. Bugün saat 10:00 itibariyle başlanan kura çekimi ile birlikte tüm başvuranlar ev sahibi olup olmayacaklarını bu kura çekiminin bitimi ile birlikte öğrendiler.

Saat 10:00’da TOKİ’nin Facebook sayfası üzerinden yapılan canlı yayın ile birlikte ev sahibi olacakların kimler olduğu kesinleşti. İntenet üzerinden yapılan kuranın sonuçları, canlı yayının bitiminin ardından E-devlet sisteminde de paylaşıldı. Canlı yayını izleyemeyen kişiler, çekiliş sonuçlarına E-devlet intenet sitesine giriş yaparak öğrenebilecekler.

TOKİ Eskişehir kura sonuçları 2020

Eskişehir Sivrihisar bölgesinde yapılan toplu konutlarda ev sahibi olacak kişiler yapılan kura ile birlikte belli oldu. Yapılan çekiliş ile birlikte ev sahibi olmaya hak kazananlar tam liste olarak aşağıdaki linkte yayımlandı.

http://talep.toki.gov.tr/

Eskişehir TOKİ para iadesi

Çekiliş sonucu ile birlikte ev sahibi olamayacağını öğrenen adaylar, başvurularını gerçekleştirdiği Türkiye Halk Bankası üzerinden başvuru tutarını iade olarak alabilecekler. Ev sahibi olmak için yatırılan tutarı tahsil etmek isteyen vatandaşlar, sağlık önlemleri çerçevesinde banka şubelerine gitmeden online sistem olan intenet bankacılığı ile bu tutarları elde edebilecekler.