Tesla hislerini beşe katladı! Yatırımcısına bir senede yüzde 500 kar getirdi!

Tesla hislerini beşe katladı! Yatırımcısına bir senede yüzde 500 kar getirdi!

Tesla hislerini beşe katladı! Dünyanın en büyük elektrikli araç üretim firması Tesla, yatırımcısını sevindirerek senede yüzde 500 kar getirdi.

Bir yıldaki yatırımlarla hisselerini beşe katlayan Tesla, yatırımcılarına kazandırdı. Dünyanın en büyük elektrikli araç üretim firması unvanını taşıyan marka, 138.6 milyar dolar piyasa değerine ulaşmayı başardı.

Tesla’nın hisselerinin piyasa değeri 286 milyara ulaştı. Hisseleri son bir yılda yüzde 500’ü geçti. Toyota’yı arkasında bırakan Tesla hisselerinin güncel değeri Ford, Volkswagen, BMW, General Motors, Daimler’i de geçti. Dünyanın en değerli otomobil markasının sahibi Elon Musk, servetini 46 milyar dolar daha artırdı.

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla hisselerinin yüzünü güldürdü. Yaklaşık 200 milyar dolarlık Toyota’yı geride bırakarak 286 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Tesla, hisselerinin son 1 yılda yüzde 500’ün üzerine yükseldi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre ElonMusk 70 milyar dolarla dünyanın en zengin 7.kişisi olan Elon Musk, servetine servet kattı.