Taksi fiyatlarına ne kadar zam gelcek? Yeni taksi ücreti tarifeleri nasıl olacak?

Taksi fiyatlarına ne kadar zam gelcek? Yeni taksi ücreti tarifeleri nasıl olacak?

Her gün binlerce taksici binlerce yolcuyu gitmek istedikleri yerlere götürüyorlar. Son olarak taksi fiyatlarına zam yapılması gibi bir durumun söz konusu olduğu ifade edildi. Peki Taksi Fiyatlarına Ne Kadar Zam Gelecek? İşte ayrıntılar…

Taksi Fiyatlarına Ne Kadar Zam Gelecek?

Hatırlanacağı gibi İstanbul’da bir dönemler Uber XL ile taksiciler arasında büyük bir rekabet vardı. Son olarak Uber XL İstanbul piyasasından çekilme kararı almıştı ve taksiciler rahat bir nefes almışlardı.

Şimdilerde ise taksicilerin yüzünü güldürecek fakat vatandaşları üzecek olan bir haber ortaya çıktı. Taksi tarifelerine zam geliyor!

Taksilerde 2019 senesinin Haziran ayına kadar sürecek olan ÖTV indirimlerinin de tarihinin uzatılması için çaba sarfedilmeye başlandı. Bu bağlamda bakıldığında Taksiciler için fazla bir efor harcandığı görülüyor.

İşte Yeni Fiyatlar

Zam sonrasında taksimetrelerin açılış fiyatı 4 TL seviyesinden 6 TL seviyesine yükselecek. İndi bindi ücreti ise 10 TL seviyesinden 15 TL seviyesine yükselecek.

Kilometre başına yazılan ücret 2.5 TL yerine 3.25 TL olacak.

Taksiciler tarafından gelen savunma ise 22 aydır fiyatların aynı olduğu yönünde. Uzun zamandır benzin fiyatlarının giderek yükseldiği ancak taksimetre fiyatlarının sabit kaldığını ifade ediyorlar.