SSK ve BAĞKUR emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emekli vatandaşların Kurban Bayramı ikramiye tarihleri belli oldu!

SSK ve BAĞKUR emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emekli vatandaşların Kurban Bayramı ikramiye tarihleri belli oldu!

Uzun zamandır emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında verilen ikramiyelerin bu sene de verilip verilmeyeceği konusunda belirsizlik söz konusuydu. Emekli vatandaşlara müjdeli haber verildi! Son olarak elde edilen bilgilere göre Kurban Bayramı ikramiye tarihleri belli oldu!

Her sene Kurban ve Ramazan bayramlarında emekli vatandaşlara özel olarak verilen ikramiyelerle ilgili meraklı sorular sonunda yanıt buldu. Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle pek çok kişinin maddi olarak sıkıntılar yaşadığı bu dönem içinde emeklilere bayram ikramiyelerinin verilip verilmeyeceği merak edilen konular arasında yer alıyordu. Son olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk toplamda 12 milyon vatandaşa dağıtımı sağlanacak olan bayram ikramiye ödemeleri ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında emekli vatandaşların Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17 Temmuz ile 29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini ifade etti. Aynı zamanda emeklilerin farklı tarihlerde bankaya giderek mağdur olmamaları için emekli maaşları ile ikramiyelerin aynı tarihlerde ödeneceğini belirtti.

SSK ve BAĞKUR Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

SSK ve BAĞLUR emeklileri için belirtilen Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri de birbirinden farklı olarak açıklanmış durumda. Tüm SSK emeklilerinin Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri 17 Temmuz ile 29 Temmuz arasında ödenecekken, tüm BAĞKUR emeklilerinin ikramiye ödemeleri ise 25 Temmuz ile 28 Temmuz tarihleri arasında ödenecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarının devamında ise ülkenin kalkınmasına katkıda bulunan, üreten, alın teri döken ve emek veren herkesin bayramının hayırlı geçmesini dilediğini aktardı.