Şekerbank Müşteri Hizmetleri Numarası Direk Bağlanma

Şekerbank Müşteri Hizmetleri Numarası Direk Bağlanma

Bankaların telefon bankacılığı işlemleri hayatımızı kolaylaştırırken bir taraftan da keşke bu kadar tuşlama yapmasak dedirtmektedir. Bunun için en iyi çözüm yolu ise bankanızın işlem tuşlarını ve sırasını aramadan önce bilmektir. Bizde sizler için Türkiye’nin köklü bankalarından Şekerbank'ın telefon bankacılığı işlemlerinizi kolaylaştıracak bilgilerini bir araya getirdik. Şekerbank müşteri hizmetleri numarası direkt bağlanma ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi haberimizin detaylarında aktardık.

Kuruluşundan bu yana yarım asırdan fazla zaman geçen Şekerbank günümüzde de müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Teknoloji ile bütünleşen yeni yapısıyla Şekerbank müşterilerine daha iyi hizmet vermek için çalışıyor. Şekerbank özünde yine müşteri memnuniyeti olan yapısıyla mobil ve intenet bankacılığı hizmetleri de sunuyor. Kullanımı oldukça kolay olan mobil ve intenet bankacılığı müşterilere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Eskiden bankaya giderek yaptığınız birçok işlemi artık Şekerbank mobil ve intenet şubelerinden evinizde veya herhangi bir yerde gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden hesap işlemleri, sigorta işlemleri, kart işlemleri, para transfer işlemleri gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmektesiniz. Diğer taraftan telefon bankacılığı hizmeti de sunan Şekerbank, bu kolaylığı ile müşterilerine birçok işlemi çağrı merkezi aracılığı ile sunabilmektedir. Şubeye gitmeden birçok işlemi telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diğer taraftan müşteri hizmetlerine bağlanmak her kurumda olduğu gibi Şekerbank’ta da birçok tuşa tıklama zahmeti gerektirmektedir. Tuşları önceden öğrenerek birçok işlemi çok daha hızlı yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Şekerbank müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için öncelik Şekerbank iletişim numarasını aramanız gerekmektedir. Şekerbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 78 787’dir.

Aradıktan sonra;

0 rakamını tuşlayarak şüpheli, çalıntı ve kayıp işlemleri üzerine işlem yapabilmektesiniz.

Şekerbank müşteri hizmetlerine bağlanmak, Şekerbank tarafından uygulanan bir sistem ile çok daha kolaydır. Şekerbank’ı aradığınız zaman sistem sizi kendi numaranızdan tanımaktadır ve bu sayede istenen birkaç özel bilgiyi girerek kolayca müşteri hizmetlerine bağlanabilmektesiniz.

Diyelim ki bankanın sizden istediği bilgileri unuttunuz. Unuttuğunuz bilgilerden ötürü işlem yapamamak gibi bir sorununuz olmuyor. Bunu çözmek için sesli yanıt sistemini kullanıyorsunuz. Sesli yanıt sisteminde 5 ve daha sonra 2’yi tuşladığınız zaman kolayca işlemlerinizi yapabilmektesiniz.

Diğer İşlemler Şekerbank Telefon Bankacılığında Nasıl Yapılır?

Eğer banka müşterisiyseniz bu işlemleri yapmak yine çok kolaydır. Müşteri hizmetleri numarasını aradığınızda kolayca bütün işlemleri yapabilmektesiniz. Şekerbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 78 78’dir.

Şifre İşlemleri

1 ve daha sonra yine 1 tuşları üzerinden tıklama yaparsanız banka ve kredi kartına dair şifre işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

1 ve daha sonra 2 tuşları ile işlem yaptığınızda ise telefon bankacılığı şifresi ile ilgili işlemleri yapabilir ve sorunları çözebilirsiniz.

Yine intenet şubesi il ilgili bir sorun yaşadığınızda, sorunu çözebilmek için öncelikle 1 ve daha sonra 2 tuşlarını tıklayarak ilgili birim ile iletişim kurabilirsiniz.

Kart İşlemleri ve Kart Başvuruları Telefon Bankacılığı ile Nasıl Yapılmaktadır?

Yine daha önce olduğu gibi öncelikle müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra limit ve bakiye, hesap dökümü bilgilerini sorgulamak için öncelikle 2 ve daha sonra 1 tuşu ile işlem yapabilirsiniz.

Telefon bankacılığı aracılığı ile bankanıza bağlı kredi kartı borcunuzu da kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu ödemek için takip etmeniz gereken tuş işlem sırası şu 2-3 şeklindedir.

Diyelim ki kredi kartınız yok. Kredi kartı başvurusunu da sistem üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bunun için takip etmeniz gereken tuş işlem sırası ise 2-2 şeklindedir.

Çağrı Merkezi Aracılığıyla İşlem Yapmak

Var olan bir hesabınızı kapatmak veya kendinize yeni bir hesap açmak için 3-1 tuşları ile işlem yapmanız yeterli olacaktır.

Vadeli mevduat hesabı açma-kapama ve halihazırda var olan vadeli mevduat hesabınızda işlem yapabilmek için 3-2 tuşlarını sıra ile tuşlamanız yeterlidir.

Yatırım fonu, hisse senedi, döviz, bono ve devlet tahvili alış-satış işlemlerini yapabilmek için 3-3 tuşları ile işlem yapmanız yeterli olacaktır. Tabi ki bütün işlemlerde olduğu gibi burada da öncelikle müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir.

3 ve 4 tuşlarını sıra ile tuşladığınızda ise EFT, havale ve döviz transferi işlemlerini 7/24 hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Yine fatura işlemlerini mobil bankacılıktan olduğu gibi telefon bankacılığı üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek yapabilirsiniz

Ürün ve Hizmetler Hakkında Bilgi Alma

4 ve 1 tuşlarından sıra ile işlem yaptığınızda yeni kredi başvurusu, daha önce yapılmış kredi başvurularınızı ve halihazırda süreci devam eden kredi işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

4 ve 2 tuşlarından sıra ile işlem yaptığınızda ise hesabınız ile ilişkili olan banka kartlarınız için işlem yapabilirsiniz.

4 ve 3 tuşlarında sıra ile işlem yaptığınızda ise sigorta ve bireysek emeklilik üzerine işlem yapabilmektesiniz. Başvuru işlemleri de yine bu tuşlar aracılığı ile yapılmaktadır.

4-4 tuşları ile FINDEKS rapor işlemlerini yapabilmektesiniz.

4-5 tuşları ile işlem yaptığınızda banka tarafından sunulan daha farklı ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nasıl Şekerbank Müşterisi Olunur?

Şekerbank müşterisi olmanız için telefon bankacılığı üzerinden 0850 222 78 78 numarasını arayabilirsiniz. Müşteri temsilcileri telefon bankacılığı üzerinden bütün başvuru işlemleriniz gerçekleştirebilmektesiniz.

Diğer taraftan banka müşterisi olmasanız dahi müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra 5-2 tuşlama sırasını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Her işlem içinde müşteri telcisine bağlanmak zorunda değilsiniz. Müşteri temsilcileri haricinde yapılacak işlemler için aşağıdaki tuş işlemlerini yapabilirsiniz.

Bankanın resmi müşterisi değilim ama kredi başvurusu yapmak istiyorum diyorsanız, müşteri hizmetleri numarasını arayıp daha sonra 1 rakamını tuşlayarak işlem yapabilirsiniz. Daha önce başvuru yaptıysanız yine o başvuru veya başvuruları buradan takip edebilirsiniz.

Aynı şekilde kredi kartına başvurmak istiyorsunuz veya başvurmuşsunuz süreci takip etmek isterseniz müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonran 2’yi tuşlamanız yeterlidir. Bu tuşlamadan sonra müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Diğer taraftan sigorta işlemleri de yine buradan yapılabilmektedir. Herhangi bir sigorta işleminiz var ise müşteri hizmetleri numarasına bağlandıktan sonra 3 tuşu ile işlem yapmanız yeterli olacaktır. Bu tuşlamadan sonra müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz ve detayları görüşebilirsiniz.

Şekerbank aracılığı ile bankacılık hizmeti almak istiyorsunuz ama bilginiz yok. Bunun için yapmanız gereken işlem yine çok basittir. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra 4 tuşu ile işlem yaparsanız sırası ile sunulan bankacılık hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi alabilmektesiniz.

Yine bankadan destek almak istiyorsunuz ama vaktiniz yok. Bunun için ise öncelikle yine müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Bağlandıktan sonra 5 ve daha sonra 1 tuşları ile iletmek istediğiniz mesajı iletirseniz Şekerbank en kısa sürede size dönüş yapacaktır.