Şekerbank konut kredisi kullanımı faiz oranlarını düşürdü! Yeni Şekerbank konut kredisi faiz oranları ve faiz hesaplaması

Şekerbank konut kredisi kullanımı faiz oranlarını düşürdü! Yeni Şekerbank konut kredisi faiz oranları ve faiz hesaplaması

Bankalar faiz oranlarını düşürmeye başladı. Şekerbank konut kredisi kullanımı faiz oranlarını düşürdü! Yeni Şekerbank konut kredisi faiz oranları ve faiz hesaplaması ile ilgili detaylı bilgi haberimizde.

ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ %2.09 A KADAR DÜŞTÜ

Bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim yarışına girdi. 12 Haziran’da konut kredisi faiz oranlarını düşüren Şekerbank bir indirime daha gitti. Şekerbank konut kredisi faiz oranlarında 20 puan indirim yaptı.

ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Konut kredi faiz oranlarında 20 puan daha indirime giden Şekerbank bu indirimle beraber 4 yıla kadar olan faiz oranlarını %2,09 a kadar düşürdü. 5 yıl vadeyle alınan kredilerin faiz oranları da %2,19 a kadar düşürüldü. 5 ile 10 yıl vadelerle ödenen kredilerin faiz oranları eskiden %2,42 iken indirimle beraber %2,33 e düşürüldü.

ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Şerkerbank konut kredilerinde faiz oranlarını düşürdü. Bu oranlara göre 100.000 TL olarak alınan konut kredisi 5 yıl vadeyle ödenmek istediğinde aylık ödemesi 3.000 TL ye denk gelmektedir. 5 yıl sonra toplam 180.000 TL ödeme yapılması gerekmektedir.

ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ MASRAFLARI NELER?

Konut kredisi aldığınızda ödemeniz gereken bazı masraflar bulunmaktadır. Konut kredisine ek olarak sizden 3900 TL azami ekspertiz ücreti alınır. Ayrıca konut kredisinin %0,5 oranında tahsis ücreti de alınmaktadır. İpotek ile kredi aldıysanız 160 TL masraf ücreti ödemeniz gerekmektedir.