Sağlık Bakanı'ndan 12 Bin Sağlık Personeli Alımını Bakan Fahrettin Koca Açıkladı!

Sağlık Bakanı'ndan 12 Bin Sağlık Personeli Alımını Bakan Fahrettin Koca Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Şehir Devlet Hastanesi'nde hizmetlerin bugünden itibaren başladığını belirtti. Bakan, bu kurumda çalışmak üzere 7 bini sağlık personeli olmak şartıyla 12 bin kişinin alınacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Güzel Haberi Verdi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Şehir Hastanesi kapsamında bir takım değerlendirmelerde bulunmasının sonrasında gazeteciler tarafından sorulara cevap verdi.

Birden fazla üniversite ile beraber kullanım protokolü yapılabilecek bir yapının ortaya konduğunu söyleyen Bakan, bundan dolayı bu süreç içinde pek çok üniversite ile iletişime geçerek bu fiziki koşulları ileri teknolojik alt yapısı ile üniversite hastanesi yapılabilirliğinin söz konusu olacağını ifade etti.

Hasta sayısının dünden sonra Yüksek İhtisas ve Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde bugüne kadar bakılmış olan poliklinik sayısından çok olduğunu ve %20 seviyelerine yakın dolaylarda geçtiğini söyleyen Fahrettin Koca toplam olarak sağlık personelleri ile birlikte 12.000 kişilik bir istihdam yaratılacağını kaydetti.

Başkan Erdoğan Önceden Söylemişti

Başkan Erdoğan geçilen günlerde Sincan ilçesindeki Lale Meydanı’nda gerçekleşen toplu açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada Ankara’daki Şehir Hastanesi’nin Türkiye’nin en büyük hastanesi olacağını ve birkaç gün içinde açılacağını söylemişti.

Ankara’da inşaatı sona eren ve yakın bir tarihte açılacak olan şehir hastanesinde birçok kişiye tedavi olma imkanı tanınacağını da ifade eden Başkan Erdoğan, yönetime geldiklerinde Dünya’da satın alma paritesine göre 17. Sırada olan Türkiye’yi 13. Sıraya kadar yükselttiklerini ve bu sene sonu itibariyle de 12. Sıraya yükseltmeyi amaçladıklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.