PTT 60 Ay Vadeli Uygun Faizli Tüketici İhtiyaç Kredisinden Tüm Vatandaşlar Yararlanacak!

PTT 60 Ay Vadeli Uygun Faizli Tüketici İhtiyaç Kredisinden Tüm Vatandaşlar Yararlanacak!

PTT, yalnızca emekli ve maaş müşterilerine sunduğu 60 ay vadeli uygun faizli tüketici ihtiyaç kredisinden tüm vatandaşlar yararlanacak. Pilot bölge olarak İstanbul'da 60 ay vadeli kredinin verilmeye başlandığı öğrenildi.

PTT, daha önce verdiği kredileri yalnızca kurum çalışanlarına sunmaktaydı. Ancak alınan kararla PTT AŞ, kredilerin müşterilere de verileceğini duyurdu. Konuya ilişkin yapılan açıklamada şirketin Aktifbank ile bir protokol anlaşmasına vardığı belirtildi ve ‘’Tüketici Kredisi’’ uygulaması için teknik altyapının oluşturulabilmesi için çalışmaların geçtiğimiz yıl sonunda başlandığı belirtildi.

Bütün Vatandaşlara Kredi Olanağı

PTT Kredi Platformu 5 yılı aşkın bir süredir şirket tarafından yönetilmektedir. 5 farklı bankaya kredi aracılık hizmeti veren PTT, personel ve emekli maaş müşterilerine özel tüketici kredi uygulamasını sunmaktaydı. Ancak PTT’nin aldığı yeni karara göre krediler bütün vatandaşların erişimine sunulacak.

3.5 aylık müddette teknik çalışmaların ve test süreçlerinin tamamlandığı belirtilirken, pilot bölge olarak belirlenen İstanbul’da kredi verilmeye başlandığı belirtiliyor. Türkiye genelinde geniş bir iş ağına sahip PTT AŞ, birçok yerde banka şubelerinin bulunmadığı bölgelerde de tüketici kredisi olanağı sağlayacak. 2019 yılının sonuna kadar yapılması planlanan anlaşmalarla bankalar aracılığıyla müşterilere kredi olanağı sağlanacak.

İhtiyaç sahipleri PTT Tüketici Kredisi başvurusunda bulunurken nüfus cüzdanlarını yanlarında bulunduracaklar. Bankanın krediye onay vermesi halinde, bireyin gelir durumunu belgelemesi talep edilecek ve bu işlemden sonra kredi verilecek. PTT kredileri 60 aya varan vade seçeneğiyle müşterilerle buluşturulacak.