Limitsiz kredi kartı nedir? Kimler limitsiz kredi kartı kullanabilir?

Limitsiz kredi kartı nedir? Kimler limitsiz kredi kartı kullanabilir?

Günümüzde milyonlarca kişi bankalar tarafından sunulan kredi kartı hizmetinden faydalanmaktadır. Bu kartların bir de limitsiz seçenekli olan türleri bulunmaktadır. Peki limitsiz kredi kartı nedir? Kimler limitsiz kredi kartı kullanabilir? İşte limitsiz kredi kartları hakkındaki tüm ayrıntılar…

Bankalar tarafından müşterilere sunulan hizmetlerden bir tanesi de kredi kartlarıdır. Kredi kartları ülkemizde vatandaşlar tarafından çok büyük bir ilgi ile kullanılmaktadır. Bu kredi kartlarının belirli bir limitleri bulunmaktadır. Ancak bankalar müşterilerine limitsiz kredi kartlarını da sunmuştur.

Kağıt üstünde limitsiz kredi kartı olarak geçen bu kartların limitleri aslında sınırsız değildir. Her kartın bir limiti olduğu gibi limitsiz kredi kartlarının da belirli bir limiti bulunmaktadır.

Türkiye’de her 1 kişi için ortalama 3 kredi kartı kullanıldığı tespit edilmiştir. Ülkemizde neredeyse herkes tarafından kullanılan kredi kartı hizmeti ödemelerde kolaylık sağlanmasına neden olmaktadır. Ancak bu hizmetten kredi notu düşük olan müşteriler faydalanamamaktadırlar.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartı iş hacmi yüksek olan şirketler ve firmalar tarafından kullanılan türde kredi kartlarıdır. Bu kredi kartları banka sicilleri temiz olanlara verilebilmektedir. Aynı zamanda limitsiz kredi kartı kullananların banka hesaplarında belirli bir miktarda para olması da gerekmektedir. Limitsiz kredi kartları isimlerini limitlerinin devamlı olarak yükselmesi durumundan dolayı almıştır.

Limitsiz kredi kartları genellikle yüklü miktarlarda ödeme yapmak durumunda olan ve nakit olarak bu ödemeleri yapmaktansa kart üzerinden yapmayı tercih eden kimseler ya da şirketler tarafından kullanılmaktadır.

Limitsiz Kredi Kartını Kimler Alabilir?

Limitsiz kredi kartları belirlenmiş birileri tarafından kullanılır denememektedir. Genel olarak kredi notları iyi olan müşterilerin tümü limitsiz kredi kartlarını kullanabilmektedir. Diğer yandan zaten kredi notu yüksek olan ve hesaplarında yüksek miktarda para olan müşterilerin limitleri otomatik olarak belirli oranlarda yükselecektir.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Limitsiz kredi kartlarının alınabilmesi için banka şubelerinin bile ziyaret edilmesine gerek olmamaktadır. İntenet bankacılığı ya da telefon bankacılığı üzerinden kredi kartı limitleri oldukça kolay bir şekilde yükseltilebilmektedir. Bu limitlerin yükseltimi için herhangi bir belgeye de ihtiyaç duyulmamaktadır. Ancak kişilerin yüksek limitlerdeki kredi kartlarını alabilmeleri için gelirlerini belgelemeleri gerekmektedir. Bankalar yüksek limitli kredi kartları verirlerken genellikle bir güvence istemektedirler. Banka hesabında tatmin edici bir tutar ya da borçları ödemeye yetecek kadar gelir olması gereklidir.

Kredi Kartında En Yüksek Limiti Veren Bankalar

Limitsiz kredi kartlarının da birer limiti olduğunu daha önce belirtmiştik. Kredi kartlarının limitleri kişilerin kredi notlarına ve sicillerine göre belirlendiğinden kartın limitinin ne kadar yüksek olduğu kişiden kişiye değişmektedir. Müşterilerin limitlerini çok yüksek rakamlara çıkarmak istemesi sonrasında bankalar değerlendirme yapar ve kişinin kredi notu ve siciline göre bu yükseltimi yaparlar ya da yapmazlar. Bu bağlamda hangi bankanın daha çok limitli kredi kartı vereceği konusunda kesin bir şey söylenmesi mümkün olmamaktadır.