Kritik Açıklama FİSKOBİRLİK'ten Geldi, Fındıklar Topyekün Alınacak

Kritik Açıklama FİSKOBİRLİK'ten Geldi, Fındıklar Topyekün Alınacak

Fındık üreticilerine çağrıda bulunan FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, kuruma teslim edilecek olan tüm fındığı satın alabileceklerini açıkladı.

Fındık üretimi ve satışı ile ilgili olarak son yıllarda yaşanan hizipleşmeler sonrasında, fındığın satış fiyatı ve üreticilerin kalkındırılması adına düzenlemeler art arda gelmişti. FİSKOBİRLİK tarafından yönetilen bu sürecin bu seneki ayağı ise üreticileri şaşırtacak cinsten. FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'ın yaptığı açıklama ile birlikte bu sene kurum tarafından satın alınacak olan fındık miktarıyla ilgili önemli bir gelişme yapıldı. Kurumun tesislerinde işlenmek üzere her sene fındık satın alımı yaptığı dönemde, üreticiler hazır alıcılarına fındıklarını piyasa fiyatından teslim ediyorlardı. Bu sene ise bu mahsül tesliminin bir sınırı olmayacak.

KAÇ TON OLURSA OLSUN ALINACAK

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar'ın gerçekleştirdiği açıklamalar, fındık üreticilerine çağrı niteliğinde. Bayraktar, konuşmalarında, bu yıl yapılacak olan alımlarda 50, 100, 150 ton fark etmeksizin ne kadar fındık getirilirse hepsinin satın alınacağını beyan etti. FİSKOBİRLİK'in an itibariyle temin ettiği fındığın kendi fabrikalarında işlenecek olan fındığa yetmediğini söyleyen Bayraktar, daha fazla fındık alımı için kapasitelerinin yeterli olduğunu bildirdi.