Kredi borçlarını tek bankada toplamak için borç transferi kredisi veren ve borç transferi yapan bankalar!

Kredi borçlarını tek bankada toplamak için borç transferi kredisi veren ve borç transferi yapan bankalar!

Bazı bankalar kredi ve kredi kartı borcu olan kişilerin borçlarını yapılandırma ile tek bir çatı altında toplamaktadır. Kredi borçlarını tek bankada toplamak için borç transfer kredisi veren bankalar müşterilerinden bazı şartların sağlanması talep etmektedir. İşte borç transfer kredisi veren bankalar...

Bankalarda kredi ve kredi kartı borcu olan kişiler başvuru yapmaları halinde borçlarını tek bir bankada toplayabilmektedir. BDDK tarafından alınan kararla birlikte borçları olan kişiler bu borçlarını transfer ederek 60 aya kadar vadelerle yapılandırma yapabilecek.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

- Akbank

- QNB Finansbank

- Ziraat Bankası

- Şekerbank

- Vakıfbank

- Denizbank

Borç Kapatma Kredisi

Farklı bankalarda kredi ve kredi kartı borcu olan kişiler bu borçlarını tek bir bankada toplayarak ödeyebilmektedir. Borç kapatma kredisinde; ihtiyaç kredileri, kredi kartı borçları ve taşıt kredileri kapsama alınmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Borç kapatma kredisinin maksimum vade sayısı 60 ay olarak belirlenmiştir. Bankalar borç yapılandırmasının geçerli olduğu zamanlardaki faiz oranlarını esas alarak faiz oranı uygulamaktadır. Borç kapatma kredisindeki en önemli etken borçlu kişinin Findeks kredi notudur. Başvuru yapan kişilerin kredi notu bankalar tarafından değerlendirilmektedir.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir?

Borç kapatmak kredisi başvuruları bu imkanı sağlayan bankaların şubelerinde yapılabilmektedir. Bankaya başvuru yapan kişilerin ilk olarak borçları görüntülenmektedir. Şartları sağlayan kişilere borç kapatma kredisinin ne kadar olması gerektiği belirlenmektedir. Hesaplamanın ardından aylık ödeme miktarı da belirlenir ve banka borçlu kişinin tutarını diğer bankaya öder.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank Axxes ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını ödeyerek 12 aya kadar yapılandırma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca diğer bankalardaki kredi borçları da Akbank’ta toplanabilmektedir. Akbank güncel olarak 200 TL ile 20 bin TL’ye kadar verdiği transfer kredileri için minimum 8 maksimum 12 ay vade vermektedir.

Akbank’tan borç yapılandırma kredisi almak için mobil uygulama veya banka şubeleri tercih edilebilir.

Akbank’ın Mayıs ayı faiz oranı yüzde 1,45’tir. 5 bin TL 12 aya kadar vade ile alınan bir kredinin aylık taksiti 465,28 TL olurken, yapılandırma kredisinin toplam geri ödemesi ise 5 bin 583 TL olmaktadır.

10 bin TL’lik kredi alan ve 12 aylık vade ile ödeme yapacak kişilerin aylık taksiti 930,56 TL olurken, bu kredinin toplam geri ödemesi 11 bin 166,75 TL olmaktadır.

20 bin TL borç kapatma kredisinin 12 ay vade ile alan kişinin aylık taksiti 1.861.12 TL olmaktadır. Bu kredinin toplam geri ödemesi ise 22 bin 333,50 TL’ye denk gelmektedir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası da kredi ve kredi kartı borcu olan kişiler için yapılandırma kredisi vermektedir. Banka şartları sağlayan kişilerin kredi borçlarını 60 aya kadar vadeyle yapılandırmaktadır. Ziraat Bankası’nın yapılandırma kredisi başvuruları “Bireysel Müşteriler” üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapan kişinin kredinin notunun iyi olması, krediyi ödeyecek durumda olması ve gelir belgesini beyan etmesi gerekmektedir.

Banka yapılandırmayı tüketici kredisi üzerinden yapmaktadır ve en fazla 60 aya kadar vade imkanı sağlanmaktadır. Ziraat Bankası’nın borç yapılandırma kredisinin önek maliyet tablosu şu şekildedir:

Miktar

60 Ay Taksit Ödemesi

Toplam Geri Ödeme

20.000 TL

466 TL

27.991 TL

30.000 TL

699 TL

41.987 TL

40.000 TL

933 TL

55.983 TL

50.000 TL

1.166 TL

69.979 TL

Siyaset dünyasından merak ettiğin kesitlerden en sıcak ekonomik gelişmelere kadar tüm haberler Gursesgazetesi’ta! Sıcak haberler Gursesgazetesi mobil uygulamasında! ŞİMDİ İNDİR -

Google News’te Gursesgazetesi’a abone ol, günlük haber bildirimlerini anında almaya başla!