Kredi başvurusuna hızlı onay ve cevap alma yöntemleri

Kredi başvurusuna hızlı onay ve cevap alma yöntemleri

Birçok kişi nakit ihtiyacını karşılayabilmek için banka kredilerine başvuruyor. Nakit ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak isteyenlerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. İşte kredi başvurusunda hızlı onay ve cevap alma yöntemleri.

Birçok kişi nakit ihtiyaçlarını gidermek için bankalardan kredi alıyor. Birçok kişi banka kredilerine başvurup onay alamıyor. Kredi başvurusu onaylanmayan kişilerin aklındaki soru ise nasıl olumlu cevap alırım oldu. Birçok kişi bir bankaya başvuru yapıp ret cevabı aldıktan sonra diğer bankalara başvurmuyor.

Birçok kişinin kredi başvurusunun onaylanmama sebebi eksik bilgi veya yanlış bilgi verilmesidir. Ayrıca birçok bankanın kredi verirken dikkat ettiği noktalar farklıdır. Bu nedenle kredi başvurusu yaparken birçok bankaya başvurmakta fayda var. Kredi başvurusunda bulunacak vatandaşların bankaların prosedürlerini iyi bilmeleri önemlidir.

Bankaların kredi başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler

Kredi başvurusunda bulunan kişiler bankalarla ticari bir ilişkiye girmiş olur. Bu nedenle her iki tarafından bu durumu iyi incelemesi gerekmektedir. Tabi kredi çekecek kişinin tüm avantajları ve dezavantajları değerlendirmesi daha önemlidir. Kredi başvurusu yapacak kişinin istediği bankaya başvurma hakkı olduğu gibi bankanın da krediyi onaylanama hakkı vardır. Bankalar kredi ödemelerinde sorun yaşayabilecek kişilere kredi vermez. Bankalar geri ödeme garantisi almadığı kişilere kredi vermeyerek sorun yaşamak istemiyor.

Gelir düzeyiniz yeterli görülmemişse

Bankalar kredi verirken kişilerin gelir durumunu göz önüne alarak hesaplama yapıyor. Kredi başvurusunda gelir düzeyi yeterli bulunmayan kişilerin kredi alması çok zordur. Bu nedenle kredi başvurusu yapacak kişilerin tüm gelirlerini ve ek gelirlerini bankaya bildirmeleri çok önemlidir. Özellikle gelir durumunun belgelenmesi bu noktada hayati önem taşıyor. Söz konusu olan ek gelirlerin belgesinin olması işinizi çok kolaylaştıracaktı. Bu gelirlerin belgelenmesi kredinin onaylanmasını hızlandıracaktır.

Banka kredisine başvuran ve ödemeleri sorunsuz bir şekilde yapacağını düşünen kişiler banka yetkililerini ikna etmelidir. Bu noktada banka yetkililerini ikna etmenin birçok yolu vardır. Ayrıca banka kredilerini ödeme noktasında gelir durumuna göre ödeme planı hazırlanır. Yani bu noktadan yararlanarak vade süresini uzatıp aylık taksit tutarını düşürebilirsiniz. Böylece kredi alma şansınız artacaktır.

Geçmiş dönem kredi siciliniz olumsuz görülmüşse

Bankalara kredi başvuru yapan kişilerin kredi başvuruları bazı durumlarda olumsuz yanıt alabilir. Olumsuz yanıt alan krediler genel olarak gelir durumunun yeterli görünmemesine bağlanır. Ancak gelir durumu uygun olup yine de kredinin onaylanmama durumu olabiliyor. Bu durumlardan biri de kredi sicilleridir. Bankalar kredi sicilleri kötü olan kişilerinde kredi başvuruları onaylanmaz. Kredi sicilinin oluşma sebebi daha önce kredi ödemelerinde sorun yaşamaktır. Bir kişi kredi ödemelerini düzgün yapmazsa bankalar o kişinin kredi notunu düşürüyor. Borcun 3 ay üst üste ödenmemesi durumunda kişinin kredi sicili olumsuz etkileniyor ve bankalar bu kişileri kayıt altına alıyor. Bu kişilere daha sonraki kredi başvurularında olumsuz yanıt veriliyor. Ancak borcunu ödeyen ve daha sonraki ödemelerini yapan kişilerin kredi sicilleri düzelebiliyor.