Korona virüsü nedeni ile ücretsiz izine çıkartılanlara 1.170 TL ödeme

Korona virüsü nedeni ile ücretsiz izine çıkartılanlara 1.170 TL ödeme

Korona virüsü nedeni ile ücretsiz izine çıkartılanlara 1.170 TL ödeme! Nakdi Destek Ödemesi başvuruları başladı. Hem kısa çalışma ödeneği hem de işsizlik maaşı alamayanlara nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için her ay 1.170 TL ödeme yapılacak.

Salgın Nedeniyle Ücretsiz İzne Çıkarılanlara Aylık 1.170 TL!

Nakdi destek başvuruları başladı. Korona virüs salgını sonrası ücretsiz izne çıkarılmış olan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilere destek başvuruları başladı. Ayrıca Mart 2020 tarihinden sonra işten çıkartılanlara verilen işsizlik maaşından yararlanamayanlara da nakdi destek sağlanmaktadır. Günlük olarak 39,24 TL nakdi desteğin verileceği açıklandı ve başvurular başladı. Nakdi destek başvurular işveren tarafından bizzat yapılmalıdır.

İşsizlik ödeneğine başvuru yapıp, başvuru şartlarına uymayan ve bu ödeneği alamayanların nakdi destek başvuruları otomatik olarak yapılmaktadır. Çalışanlara verilecek olan 1.170 TL nakit desteğini alabilmeleri için her ayın 3 üne kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuruyu sadece işverenler yapabilmektedir. İşveren sistemi üzerinden başvuru gerçekleştirilir.

Nakdi Destek Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru süreci başlayan nakdi destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Kısa çalışma ödeneğine başvurup bu ödenekten faydalanamayanların nakdi destek ödeneği için başvuruları şu şekilde yapılmaktadır; Kısa çalışma ödeneğine başvuru yapmış ancak hak kazanamamış olan kişiler beyannamede yer alan ‘’ücretsiz izin’’ olarak durumlarını güncellemesi gerekmektedir. başvuru bu şekilde gerçekleşir.

İşsizlik maaşına başvurup alamayanlar için başvuru yöntemleri şunlardır: Başvuru yapıp onaylanmamışsa ek başvuru yapılmasına gerek yoktur. Başvuru yapılmamışsa ilk önce işsizlik maaşına başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvuru kabul edilmemiş ise nakdi destek ödeneğine başvuru yapılabilir.

Nakdi Destek Ödemeleri aylık 1.170 TL olacaktır. Bu ödemeye başvuru yaptıktan sonra onay alınması halinde her ayın 8 inde ödemeler yatırılmaya başlar ve hesaplara yatırılır. Bu ödeneği alan kişiler Genel Sağlık Sigortalı sayılacaktır ve hastanelerde ücretsiz olarak tedavi görebilecektir.

En sıcak gelişmeler ve gündemin çok konuşulan haberlerinden ilk önce sen haberdar ol. Uygulamamızı şimdi indir! -

Dünyadan önemli gelişmeler, kritik olaylar her an karşında! Hadi, sen de Gursesgazetesi’u Instagram’da takip etmeye başla!