Korona virüs yeni kredi destek paketi içeriğinde neler var?

Korona virüs yeni kredi destek paketi içeriğinde neler var?

Hazine ve Maliye Bakanı tarafından yeni Koronavirüs destek paketi açıklandı. Koronavirüs yeni kredi destek paketi neleri içerecek diye soranlar için işte yeni destek paketi ile ilgili detaylar…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni Koronavirüs destek paketini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında sosyal destek paketi verilmişti. Yeni paket açıklandı.

Yeni Koronavirüs destek paketi, orta gelirli tüketicilere yönelik hazırlandı. Yeni destek paketi kapsamında birçok alanda uygun faizlerle kredi verileceği duyuruldu. Destek paketine göre, tatile gitmek isteyenler için tatil finansmanı, ev almak isteyenler için konut finansmanı ve evlenmek isteyenler için de evlenme finansmanı gibi destek sunulacak. Bu desteklerin, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılacağı düşünülmektedir.

Turizm sektörünün hareketlenmesi için yaş gruplarına göre tatil finansmanı sağlanacakken ev almak isteyenler için de konut finansmanı verilecek. Bununla birlikte yerli otomobilin alımı için de belli bir finansman sağlanacağı bildirildi.