Kiralık yazlık evlere talep arttı! Yazlık kiralık ev fiyatlar ikiye katlandı

Kiralık yazlık evlere talep arttı! Yazlık kiralık ev fiyatlar ikiye katlandı

Korona virüs tatil planlarını da etkiledi. Tatil yapmak isteyen vatandaşlar tercihlerini yazlık evlerden yana kullanırken, bu durum yazlık evlerin fiyatını iki kat arttırdı.

Yaşanılan salgın dönemi tüm dünyada turizm sektörünü de etkiledi. Pandemi sürecinde tatil yapmak isteyen çoğu insanın bu dönemden dolayı tatil alışkanlıklarında da ciddi değişiklik oldu. Geçtiğimiz yıllarda 5 yıldızlı otellerin daha çok tercih edildiği ülkemizde, bu yıl daha çok yazlık ev ve kiralık villalar tercih ediliyor. Mersin’de tatil yapmayı hedefleyen çoğu tatilci, tercihini yazlık evlerden yana kullandı.

Tatilcilerin tercihi eşyalı kiralık yazlık ev

Korona virüs nedeniyle insanlarla az temasta bulunulacak bir tatil planı yapan insanlar, bu nedenle kişisel olarak kiralanan yazlık evleri tercih ediyor. Eşyalı ve insanlardan uzak sakin bir tatil yapmak isteyenlerin bu yıl en çok tercihi ettiği evler yazlık evler oldu.

Yazlık evlere talep iki kat arttı

Tatil bölgelerinden birisi olan Mersin’de yapılan bir emlak araştırmasına göre geçen yılın bu ayına göre yazlık evlerin tercih edilme oranı %200 arttığı belirtiliyor. Bu talebin karşılanabildiği Mersin’de vatandaşlar yazlık kiralık evlerde tatillerini yapma imkanı buluyor. Kentte boş birçok kiralık evin olmasına karşın oluşan fazla talepten ötürü ise ev kiraları geçen yıla göre iki kat arttı.

Fiyatlar da yükseldi

Mersin’de sahil boyunda yazlık kiralık ev kiralamak isteyenlerin günlük ödemesi gereken tutar 200 TL ile 1.000 TL arasındadır.