Kasım ayının ilk haftasında konut kredisi faiz oranları karşılaştırması

Kasım ayının ilk haftasında konut kredisi faiz oranları karşılaştırması

Konut kredilerinde faiz oranlarının indirimi devam ediyor. Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranı %0,99 a indirmesinden sonra özel bankalarda indirime gitti. Kasım ayının ilk haftasında konut kredisi faiz oranları karşılaştırıldı. İşte bankaların kasım ayı konut kredisi faiz oranları...

Bankalar konut kredisi faiz oranları ile ilgili pek bir çalışma yapmıyordu. Kısa süreli durağan döneminden sonra konut kredisi faiz oranları düşürülmeye başlandı. Merkez Bankası 24 Ekim tarihinde düzenlediği toplantıdan sonra faiz oranlarını 250 baz puan indirdi. Bazı bankalarda konut kredisi faiz oranları durağan şekilde kalmaya devam etti.

Kamu bankalarından sonra diğer bankalarda faiz oranlarında indirim yapmaya başladı. Bu bankalar arasında ING, Finansbank, Anadolubank, ICBC ve TEB de yer almaktadır. Konut kredisi faiz oranlarında indirim bankalar tarafından devam ediliyor.

Kamu bankalarında sadece konut kredilerinde değil ticari ve bireysel kredilerde de faiz oranında indirime gidildi. Faiz oranlarında indirimin devam etmesi beklentiler arasında. Kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını %0,99 a kadar indirdi. Özel bankalar ise henüz %1,04 e kadar indirim yaptı.

Konut kredisi olarak 300.000 TL tutarında verilen bir krediye 10 yıl vade ile en düşük faiz oranı uygulandığında kredinin aylık olarak ödenmesi gereken tutarı 4.280 TL olmaktadır. Toplam geri ödeme de 514.000 TL ye denk gelmektedir.

EN DÜŞÜK FAİZ ORANI İLE KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

1- Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası %0,99 faiz oranı ile 15 yıl vadeye kadar konut kredisi vermektedir. Kredi miktarı 500.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

2- HalkBank Konut Kredisi

Halkbank’ta konut kredileri için %0,99 oranında faiz uygulamaktadır. 500.000 TL kredi veren banka 15 yıla kadar vade seçeneği de sunmaktadır. Ek olarak Canım evim kredisi veren banka bu krediye %1,21 oranında faiz uygulamaktadır.

3- VakıfBank Konut Kredisi

Sarı Panjur kredisi adıyla konut kredisi veren Vakıfbank, 500.000 TL ye kadar kredi vermektedir. %0,99 oranında faiz oranı uygulanmaktadır. Ek olarak standart konut kredisi veren banka bu krediye %1,39 oranında faiz uygulamaktadır. Bu kredilere 15 yıl vade seçeneği de sunulmuştur.

4- Kuveyt Türk Bankası Konut Kredisi

Banka 10 yıl vade seçeneğiyle verdiği konut kredisi için %1,07 oranında faiz uygulamaktadır. Faiz oranı bankanın yaptığı bazı kampanyalar sayesinde %1,04 e kadar düşmektedir.

5- ING Konut Kredisi

ING sigortalı kredi ürünleri için 10 yıl vade seçeneği sunmaktadır. Banka sunduğu bu krediye %1,09 oranında faiz uygulamaktadır.

6- TEB Konut Kredisi

10 yıl vade seçeneğiyle konut kredisi veren banka bu kredi için %1,1 faiz oranı uygulamaktadır. Banka aynı zamanda daha yüksek kredi imkanı sunmaktadır ancak bu kredi için uyguladığı faiz oranı %2,58 olarak belirlenmiştir.

7- Türkiye Finans Konut Kredisi

Konut kredisi veren Finans bankası, bu krediye 10 yıl vade seçeneği sunmuştur. %1,12 faiz oranı ile kredi vermektedir.

8- Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Konut kredisini uygun faiz oranı ile veren bankalardan biride Yapı Kredi bankasıdır. %1,17 faiz oranı ile konut kredisi veren banka 10 yıl vade seçeneği de sunmaktadır.

9- Akbank Konut Kredisi

Akbank, konut kredisi için %1,17 faiz oranı uygulanmaktadır. Verilen konut kredisi için 10 yıl vade seçeneği de sunulmuştur.

10- İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası iki şekilde konut kredisi vermektedir. Kampanyalı konut kredisi faiz oranı %1,17 iken, tabela konut kredisi faiz oranı %1,75 olarak belirlenmiştir.